Badem göz estetiği nasıl yapılır?

badem gözKadınların gözlerinin dış kenarlarını daha yukarıda görünmesini sağlayabilmek için, özellikle makyaj hilelerinden yararlandığı bilinmektedir. Fakat kalıcı badem göz estetiği sayesinde kadınların makyajla uğraşması gerekmeyecektir. Badem göz estetiği göz kapağı ameliyatı olacak hastaların özellikle tercih etmesi gerekli olan bir göz operasyonudur. Badem göz demek hafifçe çekik göz anlamına gelir. Üst ve alt göz kapağından arkaya doğru hafif biçimde geri alarak gözün çekik göz haline getirilme işlemini ifade eder.

Badem göz insanların daha etkileyici göz yapısına kavuşmasını sağlar. Göz kapağında problem olmasa dahi hastalara tek başına yapılabilir. Lokal anestezi altında yapılan operasyonlar son derece düşük maliyetlerde uygulanmaktadır. İnsanlar göz estetiğinde oldukça hassas olduğu için, kırışıklıkların giderilmesinde farklı kremler kullanabilirler. Fakat gözlerde en güzel ve kalıcı uzun süreli estetik görünümü ameliyatlarla sağlanabilir.

Badem göz estetiği hangi göz yapılarına daha uygun olur?

Kadınlar her zaman göz dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olmasını istemektedirler. Bunun sebebi insanlarla iletişimin gözlerle sağlanmasından kaynaklıdır. Yüzün merkezinde bulunan gözlerin bakışları direkt olarak etkiler.  Toplumda yöresel açıdan etnik gruplarda gözler değişik yapıda olur. Kuzey bölgesi ülkelerinde göz dış kenarları yukarıda olur iken, Anadolu’da ve Ortadoğu’daki kişilerde göz yapıları çoğunlukla aşağıya doğru olur. Bu durum insanlarda genç yaşlarda bile dış kenarların düşük olması sebebiyle gözlerde yorgun bir görünüme, mutsuz olmaya, yaşlı bir görünüme sebep olur. Badem göz estetiği bu problemin kalıcı olarak çözülmesine neden olur. Yaklaşık yarım saat içerisinde yapılan küçük bir operasyonla, güzel gözlere kavuşulabilir.

Badem göz estetiğinde hastaların hazırlığı nasıl yapılır?

Hastaların operasyon öncesi resimleri çekilir. Bunlar dijital ortamda incelenip, kaşlar ve gözlerin dış kenarları arasındaki en uygun açı tespiti yapılır. Yapılan simülasyon çalışması ile, işlemden hemen önce hastaya operasyon sonrasındaki göz yapısı gösterilir. Bu gösterimle hastanın daha sağlıklı karar verebilmesi sağlanır.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Bu operasyon 30 dakika boyunca devam eder. Hastaya lokal anestezi verilip, sadece gözün dış köşeleri uyuşturulur. Yapılan işlem öncesinde gözün dış köşesi işaretlenir. Operasyonda işaretlenen olan bölge yukarıya doğru, hastanın istediği biçimde taşınır. Bu işlemde önemli olan 14-15 mm olan göz açıklığını korumaktır. İşlem sırasında yukarıya doğru taşınan doku basit bir askıyla kemiğin zarına tutturulur. Bu sayede hastada çekik göz işlemi yapılmış olur. Bu operasyon mini bir işlem olduğu için, hastayla konuşulup hastanın verilen komutlarla işleme aktif biçimde katılımı sağlanır. Uygulanan operasyonda saçtan daha ince olan dikiş malzemesi kullanılıp 3-4 tane dikiş atılır. Bu dikişler 3-4 günde alındıktan sonra yerlerinde iz olmaz.

Hastalar iyileşme sürecinde nelere dikkat etmelidir?

Yapılan operasyon bitiminde hastalara bandaj uygulaması yapılmaz. Bir tek işlem yapılan bölgeye ince bir strip yapıştırılır. Aynı gün içerisinde hastaların araç kullanmaması gereklidir. Sigara içen insanların gözlerinde 3 gün kadar kızarıklık görülebilir. Hastalar ikinci günden itibaren yüzlerini yıkayabilir ve banyo yapabilir.

Üst göz kapağı sorunları badem göz estetiğini etkiler mi?

Hastalarda üst göz kapağında fazlalık ve sarkma gibi problemler var ise, bu durum göz kapağı estetiği sayesinde düzeltildikten sonra, badem göz estetiği uygulaması yapılır. Bu operasyonlar bir arada da yapılabilir. Badem göz estetiğinin kolay olması sebebiyle çoğunlukla kombine edilerek yapılması tercih nedenidir.

Badem göz estetiğinin göz sağlığına olumsuz etkileri var mıdır?

Bu işlemlerin görme üzerine olumsuz bir etkisi yoktur. Bu operasyon kırma kusurlarından oluşan göz çevresi ağırlaşmalarını canlandıran bir etki oluşturur. Hastaların gözlerinde olan kırma kusurlarını lazerle düzelttirip, badem göz estetiği uygulatmaları uygundur.

Badem göz estetiği kişinin sosyal yaşamına ve psikolojisine etkileri nelerdir?

Yapısı itibarıyla düşük olan gözlerde oluşan negatif bakış açısının düzeltmek için badem göz estetiği oldukça önem teşkil eder. Bu estetik uygulama sayesinde insanlar karşılarındaki kişilere pozitif bir ruh hali yansıtırlar. Uygulamayla beraber olumlu bakışlar, kişideki ruh halini düzeltip, kendisi ve sosyal çevresinde, iş ortamında daha ılımlı ve kendiyle barışık olmasına neden olmaktadır.

Badem göz estetiğinin kişilere sağladığı faydalar nedir?

Kadınlar bazı makyaj hileleriyle, saçlarını gergin şekilde geride toplayarak, daha belirgin bir göz kalemi kullanarak, bazılarıysa dövme yaptırıp istedikleri gibi çekik göz yapısını elde etmeye çalışırlar. Badem göz estetiği sayesinde bu kadar çaba göstermelerine gerek olmayacaktır. Operasyonla dış kenarı iç kenara nazaran 4 derece kadar yukarıya kaldırarak, güzel göz tarifine uygun olacak biçimde gözlere kavuşulur.

Badem göz estetiği yaptıran kadınlar bunu gizler mi?

Kadınlar çoğunlukla estetik operasyonları gizleme eğilimindedirler. Ancak badem göz estetiği etkili bir yöntem olduğu için, çevresinde hemen dikkat çekebilir. Hastada doğallığı etkilemediğinden, daha çok gençleşme sağladığından ötürü kadınlar bu işlemi gizleme ihtiyacı duymazlar.

Bir Cevap Yazın