Ayak detoksu nedir?

ayak detoksuAyak detoksu insanlara bir cihaz yardımıyla ayaklarını toksinlerden arındırmayı ve suyun içinde meydana gelen renk değişmelerine göre kişinin genel sağlığı hakkında bilgi sahibi olmayı amaçlamaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirebilmek ve genel sağlık sorunlarını gidermek için vücudun içindeki toksinlerin dışarıya atılması gerekir. İnsanlara sağlık ve güzelliği aynı anda sunabilen bu yöntem halk arasında mucize tedavi olarak adlandırılır. Sadece su ile çalışan ve vücudun atık maddelerden temizlenmesini sağlayan cihaz, yüksek teknoloji kullanılarak üretilmiştir. Toksinlerin vücuttan atılması sırasında suyun içinde pek çok farklı renk ve cisim görülebilir.

Ayak detoksu nasıl yapılır?

Ion Detos Spa adındaki cihaz içinde su doldurulmuş bir yere yerleştirilir. Ayaklarda vücutta bulunan diğer organlarla bağlantılı olan noktalar vardır. Cihazın çalışmasıyla bu noktalardan hücre duvarlarında biriken zehirli maddeler ayaklardan suya çıkmaya başlıyor. Seans devam ettiği süre boyunca zehirli atıklar ayaklardaki bu noktalardan suyun içine çıkarılıyor. Suyun içine koyulmuş olan cihaz düşük sıcaklıktaki etkisiyle ozon üretmesi için yapılmış özel bir metal karışımdan hazırlanmıştır. Ozon çok dengesiz bir madde olduğundan hemen parçalanır. Bunun sonunda su ve negatif iyonlar oluşur. Yapılacak uygulama iki aşamadan meydana gelir. Birinci aşama negatif iyonların vücuttan çıkarılması biçiminde oluşmaktadır. Negatif iyonlar elektro forez ile vücutta olan lenfo sisteme sızıp, buradaki toksinler ve atık maddelerle birleşir. Vücuttaki sıvılarda bulunan toksinler pozitif elektrik yükü taşır. Bunlar buraya gelen negatif iyonları çekip, yükünü pozitife çevirir. Daha sonra bunların suyun içinde erimesini sağlarlar. İkinci aşamaysa lenflerden bütün toksinler çekilir. Bütün zararlı atıklar ayak tabanında bulunan yirmi binden çok sayıdaki ter bezinden suyun içine atılır. Uygulama sırasında içine özel cihazın koyulduğu suyun içerisine ayaklardan gelen toksinler vücutta bulunduğu bölgeye göre farklı renk değişimleri verir.

Ayak detoksu sırasındaki renkler neyi ifade eder?

Suda bulunan siyah renkler karaciğerde olan toksin birikmesini, siyah noktalı parçacıklar ise diyabet, alerji ve spazmları, beyaz peynir kıvamında olan parçacıklar ise enzimlerin düzensiz çalışmasın ifade eder. Bunun dışında turuncu renkler eklemlerde olan toksin birikmesini, kahverengi renkler ciğerlerde olan toksin birikmesini, kırmızı noktalı parçacıklar ise kan pıhtılaşması sorunları ve damarsal problemleri, sarımsı yeşil renkler mesanede, böbreklerde ve boşaltım sistemindeki organlarında olan toksin birikmelerini, koyu yeşil renkler ise sindirim sisteminde olan sorunları ifade eder. Ayak detoksu inanlara sağlık ve güzelliği bir arada sunacak ve zayıflamaya yardımcı olacak bir işlemdir. İnsanlardaki kronik yorgunluk durumu, geceleri açlık hissederek uyanma, sık olarak acıkma hissi duymak vücutta oluşan toksin birikmesini gösterir. Yapılacak ayak detoksu ile birlikte cildinizde doğal bir incelikle birlikte pürüzsüz bir yapı oluşur.

Vücutta toksin birikimi hangi sorunlara sebep olabilir?

Toksinlerin vücutta birikimi hazımsızlığa, mide sorunlarına, gaz problemlerine, ödem şikâyetlerine, aşırı yemek isteğine, baş ağrısına, migren ataklarına, uykusuzluk sorunlarına, öfke haline ve mutsuzluk gibi etkilere neden olabilir. Bunun dışında vücudunuzda tırnak kırılmalarına, saç kırılması ve dökülmesine, eklem ağrılarına, göz altında halkaların oluşmasına, cilt döküntülerine, pullanmalara, kuru öksürüğe, kurdeşen belirtilerine, boğazda yanma ve ağrıya, isilik gibi ciltte kırmızı lekelenmelere neden olabilir.

Ayak detoksunu kimler yaptırmalı?

Genel sağlığın kazanılması ve güzellik için insanlara yıl içinde en az bir kez 20 seans halinde yapılması tavsiye edilen bir uygulamadır. Özellikle stresli, sıkıntılı ve kaygı sorunu yaşayanlar, eklem ağrısı olanlar, sırt ve bel ağrıları çekenler, sigara, alkol gibi maddelere alışkanlığı olanlar, katkılı gıdaları çok tüketenler, kimyasallar ve kozmetiklerle çok iç içe olanlar, hava kirliliği olan yerlerde yaşam sürenler, sağlığını korumak isteyenler ayak detoksunu yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın