Akupunkturla zayıflama nasıl olur?

akupunkturAkupunktur ile zayıflama yolu kişilerin diyet yapmasını kolaylaştıran ve verilen kiloların korunmasını sağlayacak bir tedavi yöntemidir. Bununla uygulanan diyetlerde zorlanmadan olumlu sonuç alınabilir. Kilo verme yani zayıflamak kilolu olan herkesin istediği, ancak başarılması kolay olmayan bir şeydir. Hem fazla kiloların sağlıklı olarak verilmesi, hem de verilmiş kiloların geri alınmaması gerektiğinden, diyetler kişiler için zorlu bir dönem olarak kabul edilir. Diyeti büyük zorluklarla tamamlamış kişiler, bunu koruyamazsa bütün çabaları boşa gidecektir. Akupunktur hem kilo vermenizi kolaylaştıracak, hem de verdiğiniz kiloları korumanızı sağlayacaktır.

Akupunktur zayıflamada hangi etkileri yapar?

  • Akupunktur hipotalamustan gelen iştah merkezini etkilediği için, hastanın iştahını düzenler ve daha az besinle doymasını sağlar.
  • Akupunktur midede asit salgısını azalttığından, diyet sırasında hastalar mide kazıntısı ve midede yanma gibi etkiler hissetmez.
  • Akupunktur diyet yapanlarda halsizlik ve bitkinlik gibi etkileri önler. Hastaya enerji verip, diyet yaparken kendilerini daha dinç hissetmelerini sağlar.
  • Vücutta metabolizma hızını düzenler, yapılan diyetlerde daha kolay kilo vermeyi sağlar.
  • Vücutta serotonin ve endorfin hormonlarının seviyesini arttırır ve kişinin diyet sırasında rahat olmasını sağlar. Bununla kişi diyette yemesi kısıtlandığından, sinirli hale gelmez.
  • Kişinin ideal kiloya inmesi ve bunu korumasını sağlar.

Akupunkturla zayıflamada neler yaşanır?

Akupunkturla hastalar kendilerini aç hissetmeden, gıdaları ihtiyaçları kadar tüketip, sağlıklı bir şekilde beslenme alışkanlığı kazanır ve bu şekilde zayıflar. Metabolizmayı alt üst edecek, bedeni katabolizmaya sokacak diyetler, kısa sürede kilo verilse de, aynı hızda alınacak kilolarla sağlıklı sayılmayan zayıflama yollarıdır. Doğrusu kişinin aç kalmadan, az ve sık yenilecek şekilde hazırlanmış beslenme listesini uygulamasıdır. Kişinin hastalıklarını dikkate alarak, gıda toleranslarına göre diyet listeleri hazırlanması sağlıklı kilo vermenin yolunu açar. Kişi yaşamına girmiş olan sağlıklı beslenme alışkanlıklarına, egzersizler ve yürüyüşlere daha hızlı adapte olur. Akupunkturla sağlıklı ve dengeli kilo verilir. Kişiler ihtiyaçlarının dışında fazla gıdaları almaz, sıvı tüketimi artar, kendini daha enerjik hissettiklerinden işlerinde randımanları olumsuz etkilenmez.

Kişi akupunkturla halsizlik ve yorgunluk gibi etkilerden uzaklaşır, rahatlar, sinirleri gevşer, morali yüksek olur. Kilo vermeye başladıkça, motivasyonu artar. Akupunktur seanslarında kilosu kontrol edilir, daha mutlu şekilde diğer seansa kadar fazla kilosunu vermeye devam eder. Fazla kiloların verilmesinden sonra, bunun korunması için, akupunktura devam edilip, bol su içerek ve egzersiz yapmaları sağlanmaktadır. Bundan sonra yılda 2-3 defa kontrole gidilmelidir.

Akupunktur zayıflamada nasıl etkilidir?

Akupunkturun zayıflamada en önemli etkisi beyinde olan iştah merkezini kontrol edebilmesi ya da inhibe etmesidir. Bununla kişi açlığa tahammül etme gücü artar. Seanslarda kişinin kulak kepçesinde olan bazı noktalara kalıcı iğneler koyulur. Bunlarla verilecek uyarı sayesinde açlık ve iştah yatıştırılır, kişinin sinir sistemi dinginleşir, metabolizma hızlanır ve organizma kendini kontrol eden düzeye gelerek güçlendirilir. Kişinin kulak kepçesine takılmış flasterin altında manyetik bilye veya metal iğne ya da tohum olur. Bunların suyla ıslanması halinde, olumsuz bir etki olmaz. Öteki seansa kadar etkisini koruyabilirler. Bunlar beyne sinyal gönderir ve vücudun hormonlarının arttırılması sağlanır. Aşırı yeme alışkanlığı zamanla az yemekle doymaya ve sağlıklı beslenme alışkanlığına döner. Bununla zayıflayan kişilerin tansiyon düşmesi, halsizlik gibi sorunları olmaz. Güçlük çekilmeden, kolayca zayıflamak mümkün olur. Haftada bir kez yapılan seanslarla, bu olumlu etki sürekli duruma gelir.

Akupunkturda koruma tedavisi

Kişi planlandığı gibi sağlıklı kilosuna ulaştığında, koruma tedavisine başlanır. Koruma tedavisinde kişiler 3 haftada bir seansa gider. Korumada kişilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesi hedeflenir. Sağlıklı olarak beslenmeyi öğrenen kişiler, bunu bir yaşam şekline dönüştürür. Bundan sonra kişiler yılda 2-3 defa kontrole gidip, kilolarını sabitleyerek mutlu bir yaşam sürebilir.

Bir Cevap Yazın