360 derece sanal turun yararı nedir?

Bugün firmaların kendilerini tüketicilere anlatmaları için kullanmış oldukları reklam kanallarında bakılacak olan ilk şey, verimlilik. Geri bildirimi düşük ama maliyeti yüksek ola tanıtım mecra ve yöntemlerinin kısa zaman sonra sonunun geleceğini söylemek mümkün. Çünkü bugün gelişen internet teknolojisi sayesinde, tüketicinin daha fazla bilgi ve deneyim elde ettiği tanıtım araçları söz konusu. İnternet reklamcılığı adı altında birçok tanıtım çalışması, hem ucuz olarak gerçekleşiyor, hem de hedef kitleye uygun çalışmalar olarak yapıldığından sonuçları bakımından firmalara daha fazla gelir sağlıyorlar.pano

360 derece panoramik çekim yöntemi de, internet üzerinden tanıtım mecralarında firmaların müşteri kazanmasını sağlayan önemli bir tanıtım aracı olarak gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Başarılı fotoğraf ajansları tarafından oldukça ucuz ve uygun fiyatlardan mekanların, hizmetlerin hatta ürünlerin tek tek 360 derece panoramik görüntüleri hazırlanıyor. Bugün akıllı telefonlarda da var olan bu özellik, gittikçe daha yaygınlık kazanıyor.

Özellikle bu tanıtım modelinden yararlanan firmalar, görsellikleriyle müşterilerini etkilemeye çalışan yerler oluyor. Restoran, otel, özel okul, özel hastane, tatil köyleri ve daha fazlası için profesyonel olarak yapılan çekimlerin faydası, müşterinin aktif olarak mekanın içersine girmesi ve kendi istediği şekilde mekan içerisinde gezinmesidir. Bu sayede mekanla arasında ki mesafeler daha fazla kalkan müşteri, kendisine mekanın tercih edilebilirliğine dair sebep ve nedenler arıyor. Profesyonel çalışmalar sayesinde, çekimlerde odaklanılması gereken noktalar ön plana çıkarılıyor. Logo veya firmanın farklı görselleri çekime eklenerek, internette farklı mecralarda çekimin yayılması sağlanıyor. Videolardan daha farklı bir özelliğe sahip olan panoramik çekim, müşteriye gezinme tasarrufu vermesinden dolayı bazen videolardan daha etkili bir yöntem olabiliyor.

Firmanızın sadece mekanlarını değil, ürünlerini de bu şekilde tanıtabilirsiniz. Özellikle e-ticaret sitelerinizde, her ürün için olmasa da satışı fazla olan ürünlerin daha fazla öne çıkması için bu yöntemi uygulayarak, satışları arttırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın