Denize ne zaman girmeli?

Denize girmek için günün en uygun zamanlarını bilmek gerekir. Güneşin çok kızgın olduğu öğle saatlerinde denize girilmez. En uygun banyo zamanları sabahları saat sekizden, onbire, öğleden sonra saat onbeşten, güneş batıncaya kadardır. Bu saatlerde deniz çok güzel, suları ılık, vücuda rahatlık ve canlılık vericidir. Yemekten kalkar kalkmaz, tok karnına, denize girmek doğru olmaz. Bir süre beklemeli, yemeğin üzerinden en azından üç saat geçtikten sonra denize girmelidir. Havanın çok rüzgarlı, denizin çok dalgalı olduğu günlerde de denize girmemelidir.

Yorumlar (7 adet)

 • 14 Ağustos 2013 at 10:16
  Permalink

  Aysun evet doğru.İnsanlar denize girdiklerinde çöp atıyorlar,Ve afedersin isiyolar..Sigara izmaletleri ve yiyecek içecek ambalajlarını atıyorlar ve milyonlarca balık ölüyor. Bir plastik asla kaybolmaz Parçalanır ama kaybolmaz yaksan küçülür sadece…

  Reply
 • 06 Ağustos 2013 at 14:19
  Permalink

  balıkların azalma sebebi denize giren insanlarmış.

  Reply
 • 04 Temmuz 2012 at 12:45
  Permalink

  Saol batuhan arkadaşım Bu arada ismim ellez değil ellez dedemin bana dedi lakab gibi birşey 😀

  Reply
 • 28 Haziran 2012 at 18:09
  Permalink

  ellez çok haklı bncede biz denize balık gebetmeye değil yüzmeye ve eğlenmeye gidiyoruz…

  Reply
 • 20 Haziran 2012 at 20:35
  Permalink

  Saçmalamayın denize biz girince balık ölüyor mu biz onu vuruyormuyuz biz oraya eğlenmeye gidiyoruz ha sanki ben denize girdim giderken bi balığı ezme ihtimalim var mı sizce ?
  Atladım yada hızlı bişey yaptım balığa bir şey olma ihtimali %2 buda asla olmaz ama ben elimde zıpkın elimde olta balık avlıyorsam konuşun.

  Reply
 • 13 Haziran 2012 at 11:43
  Permalink

  Ben denize girmeden yaşayamıyorum. Benim yaşam alanımın bir parçasıdır deniz. Benim yaşam alanıma da saygı duyalım lütfen.

  Reply
 • 20 Şubat 2011 at 17:18
  Permalink

  denize girmek gerekli değildir. balıklar karada yaşayamaz. biz de denizde yaşamayarak onların alanlarına saygı duymalıyız. ayaklarımızı sokabiliriz.

  Reply

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: