Zina’nın zararları nelerdir?

Nikah olmadan beraberlik, birçok kesimce meşru gözükse de, Allah katında bunun hükmü haramdır. Geçerli olan tek hakikat da budur. Allah’ın yasak kıldığı her eylem de, birçok beşer ve cemiyet için zararlar vardır. Zina’nın yasak edilmesinde de bir takım zararların insana ve insanlığa bulaşmaması sağlanmaya çalışılmıştır. Ancak zamanla tahrife uğrayan insanlık, modern yaşam, eğlence kültürü, doğma diye tabir edilen dini hüküm ve esasların ilkel olduğu düşüncesi, insanlığı dinsiz yaşayan ilkel kabilelerin davranışlarını rehber edinmeye, bunu da çağdaşlık ve modernlik addetmelerine sebep olmuş, nikahsız beraberlik de bundan nasibini alarak, olağan bir ihtiyaç mesabesine indirilmiştir.haberResim27632

  1. Öncelikle kişinin telafisi olmayan hastalıklara duçarına sebep olur. Frengi, AIDS, belsoğukluğu hastalığı bunlardandır. Bu hastalıklara yakalanan biri, belirtilerini hissetmeyeceğinden veya anlamayacağından yavaş yavaş hayatının zehir olmasını izler. Tedavileri olmayan bu hastalıklar ilerledikçe, uzuv bölgelerinde tali hastalıklara sebep olurlar. Aynı zamanda ise, vücudun bağışıklık sistemini çökerterek, kanser gibi ölümcül hastalıkların kolayca bedenle buluşmasına sebep olurlar. Bugün insanlık ne vahim ki, bu hastalıklarla boğuşmakta. Çözüm olarak da nikahsız beraberliklerde koruma tavsiye etmekte. Ama ne hazindir ki hastalığın sonunu getirememektedir. Bu hastalığa yakalanan birisi, sadece kendisi için değil, neslinin devamı içinde tehlikeli bir hastalığa yakalanmış olur.
  2. Emrazı zührevi denilen hastalıklara kişi yakalanmasa da, ahlaki hastalıklar kendisinde baş göstermiş demektir. Bu şekilde sadakatsizlik, dürüst olmama, tembellik, serserilik, boş düşünceler, hırsızlık, cinayet ve daha birçok cemiyeti ve kendisini tahrif eden ahlaki dejenerasyona uğrar. Bu kişi sağlam bir evlilik de gerçekleştiremez. Bu da cemiyetin devamı için gerekli olan aile kurumunun oluşmaması, neslin devamı için terbiyeli çocukların yetişememesi anlamına gelir. Kendisini tek bir kadınla sınırlamak, binlercesi varken ne diye tercih edilen bir yol olsun ki! Fikri, insanlığı katleder.
  3. Kadınların şeref ve haysiyetlerinin paralanması demek olur. Zira genel evlerin zinanın hoş görüldüğü her yerde olması, kadınların buralarda meta olarak değerlendirilmesi, serseri gençliğin zevk ve eğlencelerini, umumi ihtiyaçmış gibi karşılamalarına müsaade edilmesi, cemiyete verilen en büyük zararlardan birisidir. Kaldı ki bu hanımların, neslin devamı adına akıllı ve bilgili çocuklar yetişmesi gerekir. Cemiyetin devamı için bakanlıklar nezdinde korunan aile kavramının sulatanı olması gerekir. O zaman zinanın meşru addedilmesi ve bunu bir ihtiyaç, tercih olarak gören zihniyetler, her zaman böyle bir kadın zincirinin ilelebet davam etmesinin de çalışmalarını yapıyorlar.

 

Bir Cevap Yazın