Zeytinyağlı sabunun faydaları nelerdir?

Zeytinyağı çok amaçlı olarak kullanılan ve son derece faydalı olan bir yağdır. Yiyeceklerde fazlasıyla tercih edilen zeytinyağı sabun yapımında da kullanılmaktadır. Zeytinyağlı sabun son zamanlarda en çok tercih edilen sabun çeşitlerinden biridir. Zeytinyağlı sabun eskiden beri günümüze kadar ulaşmış ve faydalarının son derece fazla olduğu bilinen bir sabun türüdür. Annelerin, saç ve cilt güzelliklerinin zeytinyağlı sabuna bağlı olduğunu, hemen hemen yer yerde işitmişsinizdir. Zeytinyağlı sabun diğer bitkisel sabunlarla kıyaslandığı vakit daha faydalı olduğu görülecektir.
zeytinyağlı_yeşil_sabun_200_gr
Doğal nimetlerin arasında en üst sıralarda kendisine yer bulan zeytinyağının cilt için bir çok faydasının olduğu uzmanlar tarafından defalarca belirtilmiştir. Zeytinyağı kullanılarak hazırlanan bazı maskeler bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Saçlarda gerek erkekler için olsun ve gerekse bayanlar için olsun en hassas konulardan biridir. Zeytinyağı sabunu bu yüzden son derece önemlidir.

Zeytinyağı sabunu doğal bir güzellik ürünüdür. Egeliler ve Akdenizlilerin sağlıklı ve genç kalmayı zeytin yağına borçlu olduklarını belirtirler. Kadınlarının ciltlerinin ve saçlarının güzelliği yine zeytinyağı sayesindedir. Zeytinin direk kendisinden üretilen zeytinyağı tamamen bitkisel bir ürün olduğundan dolayı sabun yapımında doğrudan kullanıldığından bu sabunlarda bitkiseldir. Saça, cilde ve hatta bütün vücudumuza çok faydalıdır. Düzenli kullanıldığı zaman sivilcelerin yok olduğu ve cildin ise bir bebek cildi kadar yumuşak olduğu hemen fark edilmektedir. Çok köpürdüğünden dolayı mükemmel bir banyo sabunu olarak görülmektedir. Kullandığını zaman rahatlatıcı etkisini vücutta hemen göstermektedir. Gözenekleri açar ve cildin hava almasını sağlar. Böylece kan dolaşımını hızlanmasını sağlar ve daha kendinizi sıkı hissetmenize yardımcı olur. Bütün cilt tiplerine uygun olması zeytinyağlı sabunun önemli bir avantajdır. Hassas veya alerjik hiç fark etmez doğal zeytinyağı sabununu hemen herkes rahatlıkla kullanabilir.

Saçlarınızı düzenli bir şekilde zeytinyağlı sabunla veya zeytinyağı içeren bir sabunla yıkadığınız vakit saçlarınızdaki yumuşamayı ve parlaklığı hemen fark edeceksiniz. Saç derisinde bulunan gözenekleri temizleyip açtığından dolayı kan dolaşımı hızlanır ve saçların daha gür ve sağlıklı olmasını sağlar. Bunun yanında saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olma özelliği de vardır. Kepek ve saç dökülmelerini önlediği bilinen zeytinyağlı sabun ayrıca kepek veya saç dökülme probleminin çözümünde tavsiye edilen bir sabun türüdür. Zeytinyağlı sabun derimizin gereksinim duyduğu vitaminleri kendi içerisinde barındırmaktadır. Saçlarımıza bu vitaminler ile köklerinin güçlenmesini sağlar, taramayı ve şekil vermeyi kolaylaştırır. Kuru saçları ise nemlendirir.

Zeytinyağlı sabunu yaş ve cilt ayrımı yapılmadan herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Zeytinyağının düzenli bir şekilde yeterli miktarda tüketilmesi insan sağlığı açısından çok faydalıdır. Zeytinyağının aksine diğer yağlar sağlık açısından fazlasıyla zararlıdır. Ancak zeytinyağı sağlık bakımından ne kadar faydalı olsa da, aşırı tüketimi her şey gibi zararlı olabiliyor. Zeytin yağından elde edilmiş olan ürünlerde sağlık açısından zeytinyağı kadar faydalıdır. Zeytinyağlı sabunda bu ürünlerden bir tanesidir. Gelin

Zeytinyağlı sabun geleneksel kullanımın yanı sıra doğallığa önem veren bütün herkesin tercih ettiği sabundur. Bitkisel yağ bakımından oldukça zengin olan zeytinyağlı sabun, E, D, K, vitaminlerini içermektedir. Banyoda kullanılan zeytinyağı sabunu bütün vücut, yüz ve saç temizliğinde güvenle kullanabilecek doğal bir üründür.

Antiseptik özelliğinden dolayı yüz ve vücut derisindeki ortaya çıkan sivilce, mantar, tahriş egzama, sedef, pişik, alerji gibi cilt rahatsızlıklarında kanıtlanmış olan yararları bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın