Zayıflama eşofmanı ile kilo verilir mi?

eşofmanZayıflama eşofmanı insan vücudunda ısıyı yükseltebilecek kalitede bir kumaştan üretilmekte ve sauna etkisi yaratmaktadır. Zayıflama eşofmanı satın almak isterseniz bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bu konular eşofmanın kumaşının kalitesi, rahat olması ve kullanışlı olmasıdır. Hem erkekler için, hem de kadınlar için özel tasarlanan zayıflama eşofmanlarının kullanım alanları oldukça geniştir. Günlük yapılan spor faaliyetlerinde, fitness ya da egzersiz yaparken, yürüyüş sırasında ya da ev işleri yaparken eşofmanı rahatlıkla giyebilirsiniz. Genellikle boksör ve halter gibi kilo bazında yarışan sporcular müsabakalara girmeden önce bir kilo eksik gelmek için zayıflama eşofmanı giymekte ve vücuda su kaybettirerek ardından tartıya çıkmaktadır.

Zayıflama eşofmanı nasıl kilo verdirmektedir?

Zayıflama eşofmanı kullanılması halinde, vücutta terleme etkisini artırmakta ve bu sayede kilo vermenizi sağlar. Ancak bilinmesi gereken bir konu var ki zayıflama eşofmanı giyildiğinde egzersiz yapmadan sadece terlerseniz, bu durumda verdiğiniz kilo sadece vücuttan atılan sudur. Yağ yakmaya başlamamışınız demektir. Bu nedenle eşofmanı giydiğinizde egzersiz yapmalı ve yağ yakmalısınız. Bir hafta süreyle egzersiz yapmadan eşofmanla terlediğiniz takdirde,  bir hafta sonra tartıya çıkarak baktığınızda bir kilo verdiğinizi görebilirsiniz. Ancak bu kilo sadece kaybettiğiniz sudur. Yani bu yağ yakmadığınızı gösterir. Zayıflama eşofmanı giyip, egzersiz yaptığınızda yağ yıkımını da hızlandırır ve kısa süre içinde kilo verebilirsiniz. Bu eşofmanı kullanmadan yaptığınız egzersizde bir saatte 300 kalori yakarsanız, bu eşofmanı giydikten sonra yapacağınız bir saatlik egzersizin ardından 500 kalori yakarsınız.

Terleme Nedir?

Terleme, vücudun kendini koruma amacıyla doğal olarak verdiği bir tepkidir. Kişi kendi iradesi dışında terler. Hatta bazen hiç istemese bile terlemenin önüne geçilemez. Terleme, deri altında bulunan ter bezlerinin sayesinde başlamaktadır. Cilt altında gözenekler açılmakta ve vücutta biriken zararlı toksinler dışarı atılmaktadır. Bu nedenle terlemenin insan sağlığı için faydası bulunmaktadır.

Zayıflama eşofmanı kullanmak sağlıklı olur mu?

Zayıflama eşofmanı tek başına kullanıldığında yani egzersiz yapmadan kullanıldığında, hedef zayıflamak olursa kesinlikle sağlıklı olmaz. Çünkü bu şekilde zayıflama eşofmanı yağ yakmaya sebep olmaz sadece vücutta su kaybına neden olur. Bunun nedeni zayıflamak için yağ yakılmasının gerekli olmasıdır. Amaç terlemek ve toksinleri atmak ve sağlıklı bir vücuda kavuşmaksa bu eşofmanların faydasının olduğu söylenebilir. Bir anlamda eşofman kullanım amacına göre faydalı da olabilir, aynı zamanda zararlı da olabilir.

Vücudun gereğinden fazla su kaybetmesi önemli bir sağlık sorununa neden olabilir. Hafif etkide su kaybı baş dönmesine ve sinirlilik haline sebep olurken, aşırı olan su kaybı ölüme bile yol açabilir. Hatta su kaybı az bile olsa, bunun uzun süre devam etmesi halinde yine hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle zayıflama eşofmanı kullanacaklar, bunu gerektiği kadar kullanmaya özen göstermelidir. Her tülü şeyin fazlası zararlı olduğu gibi, zayıflama eşofmanının da fazla süreyle kullanılması aşırı su kaybıyla birlikte önemli sağlık sorunlarına yol açabilir. Eğer bu eşofmanla birlikte spor yapıyorsanız, bu aşamada baş dönmesi ve halsizlik gibi belirtiler hissettiğinizde hemen bu eşofmanı üzerinizden çıkarmalı ve hemen vücudunuzun hava almasını sağlamalısınız. Terleme yüzünden cildinizde de alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir. Bu etkilerde de eşofmanı kullanmayı hemen bırakmalısınız.

Bir Cevap Yazın