Yükselen burç nasıl tespit edilir?

burçYükselen burç doğum anınızda ufuk çizgisinde yükselen burç olduğu için bu isimle anılır. Herkesin doğduğu güne göre belirlenmiş olan burçları ve bu burçların etkisindeki karakterleri bulunur. Ancak birçok insanın önemsemediği, herkesin bir de yükselen burcu vardır. Yükselen burçta herkesin farklı kişisel özellikler taşımasına sebep olur. Yükselen burç hem başkalarının, hem de bizim kendimizi nasıl gördüğümüzü temsil eder. Yükselen burcun öğrenilmesi için doğum tarihini, ay, yıl, gün, saati ve hatta dakikasına kadar bilmek gerekir. Yükselen burç hesaplanırken doğmuş olduğunuz yerin enlem ve boylamları da büyük önem taşır. İki farklı şehirde aynı anda doğmuş olan iki insanın burcu farklı çıkabilir.

Yükselen burç nasıl belirlenir?

Yükselen burcunuzu öğrenmek için, önce doğum haritanızı belirlemeniz gerekir. Dünya kendi çevresinde dönüşünü yirmi dört saatte tamamlar. Bu yirmi dört saat yani bir günlük süre içinde insanlar 360 derecelik Zodyak burçlar kuşağına tabi olur. Koç burcundan başlayarak Balık burcuna kadar tüm burçların döngüsü de bu bir gün içinde tamamlanır. Dolayısıyla her burç ufuk çizgisinden yaklaşık olarak iki saatte bir geçer. Sürekli olarak hareket halinde olan bu döngü içinde, doğum haritası doğduğumuz saati, dakikayı an olarak kaydedebilmek için çıkarılmış olan bir haritadır. Bu doğum haritası kişinin kimliği niteliğini taşır. Kişinin doğum saati anında gezegenlerin konumu, birinci evde olan burcu, kişinin karakterinin oluşmasında büyük önem taşır. Genel olarak doğum haritası uzman astrologlar tarafından çıkarılır. Haritayı çıkarmak için doğum yeri, yılı, ay ve günü ile doğum saati, dakikası belirtilmelidir. Astrolog ise, o tarihte olan gezegenlerin durumunu tespit eden bir harita çıkarır. Uzmanlar tarafından çıkarılan haritada güneş, ay ve gezegenler kesin olan konumlarına göre tespit edilir. Bir şekilde oluşturulan bu doğum haritası bir başka adıyla horoskop kişinin doğduğu zamanda an içinde zeminden bakıldığında gökyüzünde o anda meydana gelen durumun küçük bir diyagramı şeklindedir.

Uzmanlar tarafından hazırlanmış olan doğum haritalarının dışında, günümüzde internet sitelerinin bir kısmında doğum gününüzü ay, yıl ve saat dilimi olarak yazdığınız zaman yükselen burcunuz hesaplanır. Ancak en doğru ve ayrıntılı şekilde bir sonuç alabilmek için, doğum haritanızı çıkarmanız sizin doğum anınızda yükselen burcunuz hakkında daha kesin olan ve net bilgi verebilir. Doğum haritası ile beraber gezegenlerin konumuna uygun şekilde, yükselen burcunuzun sizin üzerinizde olan etkilerini, şanslı ve şansız dönemlerinizi ve diğer bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın