Yağ yakıcı kür tarifleri nelerdir?

yağ yakan kürÖzellikle göbek çevresindeki ya da vücudun diğer alanlarındaki yağlardan kurtulmak için, belki de fazla çaba harcamıyorsunuz. Bu durumundan memnun olanlarda vardır belki. Hatta balık etli oldukları için, fazlalık yağlarından kurtulmayı düşünmeyenlerde vardır. Ancak bunların ne kadar zararlı olduğunu unutmamak gerekir. Yağların fazlalığı genel sağlığı direkt olarak etkilemekte, iç organların çalışmasını zorlaştırmaktadır. En doğrusu bir yandan düzenli egzersiz yaparken, bir yandan da yağ yakıcı kürlerden destek almaktır. Bunun için sizlere yağ yakmayı hızlandıran bazı kür tarifleri hazırladık. Bunlar hem kolay, hem de pratik yağ yakıcı kürlerdir.

Yağ yakıcı kür tarifleri

Baharatlı yoğurt kürü

Bunu her zaman yaptığınız gibi mısır cipsi ile tükettiğiniz bir dip sos olarak algılamayın. Bu yağ yakmaya yardımcı olacak. Bunun için; 1 çay kaşığı zerdeçal, 1 çay kaşığı tarçın ile 1 çay kaşığı toz zencefili bir kâsenin içinde yoğurtla beraber karıştırın. Bu kürü yatmadan birkaç saat evvel tüketin. Haftada kürü taze olarak hazırlayarak, 3-4 defa düzenli olarak tüketmeye özen göstermelisiniz. Bir de bu karışımı yediğiniz günlerde, gündüzleri mutlaka bol bol tempolu yürüyüş yapmalısınız.

Taze soğanlı yoğurt kürü

Kürü hazırlamak için, 2-3 adet taze soğan ve 6-7 dal taze naneyi incecik şekilde kıyın. Bunların hepsini bir kâse yoğurtla birlikte karıştırın. Üstüne bir limon suyunu sıkın ve karışımı gece uyumadan birkaç saat önce tüketin. Bu kürü haftada iki defa yapabilirsiniz.

Yağ yakıcı çay

Bu yağ yakan çayı hazırlamak için, 2 litre suyu ocakta kaynatın, içine demlenen iki fincan yeşil çayı koyun. Ardından 2 dilim limonu halka şeklinde dilimleyerek ekleyin. 1 demet maydanozu, bir demet taze naneyi, parmak kalınlığındaki iki üç tane taze zencefili ve dörde bölünen bir elmayı içine ilave ederek, karışımın kapağını kapatın. Ocağın altını da kapatarak, bunu bir saat kadar bekletin. Daha sonra karışımın içinde olan sebzeleri çıkarıp, sadece suyunu bırakın. Bu suyu çay gibi gün boyunca içebilirsiniz.

Baharatlı elma çayı

Kürü hazırlamak için, 1 litre suyun içerisine dörde bölünen bir yeşil elma, dilimlediğiniz bir limonu, 1 çubuk tarçını, 1 tatlı kaşığı tane karabiberi ve 1 tatlı kaşığı karanfili ilave ederek kaynatın. Bunu yemeklerden tok karnına birer bardak içebilirsiniz.

Biberiye çayı

Bu kürü hazırlamanız için, 15 tane karabiberi, 1 adet dilimlediğiniz limonu, 1 adet dilimlenmiş yeşil elmayı, 10 adet karanfili, 2 çubuk tarçını ve 1 yemek kaşığı biberiyeyi 1 litre suyun içine koyarak kaynatın. Malzemeler kaynadıktan sonra ocağın altını kısarak, 15 dakika kadar demleyin. Bunu yemeklerden sonra tok karnına birer bardak içebilirsiniz.

Özellikle yoğurtla hazırlanan kürleri haftada en fazla 3 defa tüketin ve birer gün kesinlikle ara verin. Bunu yapmadığınız takdirde vücut bağışıklık kazanır ve yağların yakılması için göstermesi gereken etkiyi tam olarak göstermez.

At kuyruğu bitkisinin idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır, ancak bunun mutlaka kontrollü şekilde kullanılması gerekir. Aktardan bunu alırken, sizin için uygun oranda bir karışım hazırlamasını isteyebilirsiniz.

Fesleğen vücutta birikmiş olan fazla suyu atar, özellikle taze fesleğeni yemeklerde, yağ yakıcı çayların içinde ve salatalarda bolca kullanabilirsiniz.

Tere bitkisi yağ yakımını hızlandırır, küçük yaprakları pişirildiğinde acı bir tadı olacağından, çiğ yemek daha uygun olur.

Bir Cevap Yazın