Verimli olmak için ne yapmak lazım?

Teknolojinin giderek gelişmesi ve modern hayatın önümüze koyduğu birçok meşgul edici materyaller, hayatımızı istediğimiz gibi geçiremememizin en büyük sebeplerinden birisi. Sosyal medya özellikle hayatımızı etkileyen ve çalışma saatlerimizi çalan en büyük oluşumu ifade ediyor. Hayatımızın büyük çoğunluğu sosyal medyada geçiyor. Arkadaşları takip etmekten, sohbet etmekten, içerik oluşturmaktan fazla bir şey düşünmüyoruz. Buda iş hayatımızda başarılı olmamızı engelliyor. Üretkenliği ve verimli bir şekilde zamanın geçirilmesine engel oluyor.Verimlilik

Bundan kurtulmalısınız…

Bugün sosyal medya hayatımıza giren önemli bir iletişim aracı ancak, iş hayatımızı ve gün içerisinde verimli olmamızı engelliyorsa, büyük bir sorunun ortada olduğunu söyleyebiliriz. Gün içerisinde işlerimize odaklanamamamızın en büyük sebeplerinden birisi sosyal medyalarda geçirdiğimiz zaman. Sosyal medya profillerini kapatarak, zamanı kendiniz için verimli kılmaya çalışmak kısa vadeli bir çözüm olabilir. Çünkü sosyal medya gerçeği her zaman zihninizi rahatsız edecektir. Bu yine işlerinize odaklanma sorunu ortaya çıkartır. Sosyal medya kanallarınızı kapatmak yerine, gün içerisinde yapacaklarınızı planlamanız ve kendinize vereceğiniz teneffüslerde sosyal medya ile alakadar olmanız ve rahatlamanız daha güzel bir uygulama olur.

Ünlü bir şirket yöneticisi, verimli olmanın sırrını hafta içerisinde her güne bir konu atamakla mümkün olduğunu ifade ediyor. Gün içerisinde odaklanma sorunu yaşadığınızda, sadece o gün için yapacaklarınızı hatırlayarak, yeniden işinize odaklanmanızı sağlayabilirsiniz. Mesela Pazartesi sadece müşterilerle ilişkilerin ayrılmasına atanırken, Salı ofis içerisinde çalışmaya ayrılabilir. Çarşamba günü pazarlama stratejilerinin geliştirilmesine ayrılırken, Perşembe ise, stratejilerin uygulanmasına ayrılabilir. Tabi kendinize cumartesi veya Pazar günlerinizi ayırmanız gerektiğini unutmayın.  bu gülerde iş yapmak yerine, kafa dinlemek ve spor yapmak daha isabetli bir karar olabilir.

 

Bir Cevap Yazın