Uzaktan kumandayı arabada kilitli unutursanız ne yaparsınız?

acilAcil durumlarda nasıl hareket edeceğinizi bilirseniz, panik yapmadan bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sizlere tavsiye edeceğimiz bazı şeyler zor zamanlarınızda size yardımcı olabilir. Önerilerimizi aklınızın bir köşesine yazabilirsiniz. Unutmayın bunlar herkesin başına gelebilir.

112 acil numara: Olmadık bir zamanda zor durumda kaldınız ve telefonunuzla yardım istemeniz gerekiyor. Ancak telefonunuz kapsama alanı dışında. Hemen panik yapmayın. Çünkü kapsama alanı dışında bile olsa, telefonunuzla uluslararası acil numara olan 112 çevirebilir, yardım isteyebilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir operatöre bağlanarak yardım alabilirsiniz. Üstelik telefonunuzun tuş takımı bile kilitli olsa, 112 numarasını rahatlıkla çevirebilirsiniz.

Uzaktan kumandalı aracınızın anahtarını aracınızda kilitli unuttuğunuzda: Böyle bir durumla karşı karşıya kalanlar hemen panik yapmasınlar. Eğer araçlarının yedek anahtarı bir başkasında varsa, ellerinde cep telefonu varsa, araçlarını rahatlıkla açacaklar. Yedek anahtarın bulunduğu kişi nerede olursa olsun, hemen size yardımcı olabilir. Yani mesafe önemli değil. Yapmanız gereken bu kişiyi hemen cep telefonunuzla aramak olsun. Telefonunuzu aracınızın kapısından 25-30 cm kadar uzaklıkta tutun. Yedek anahtarın olduğu kişiyi arayın ve kendisinden yedek anahtarı telefona yakın tutarak açma düğmesine basmasını isteyin. Karşınızdaki düğmeye bastığında arabanızın kapısı da açılacaktır. Bu şekilde bagajı da açabilirsiniz. Gördüğünüz gibi arabanın içinde anahtarınız kalırsa, hemen yedek anahtarın bulunduğu kişiyi arayabilirsiniz.

Cep telefonunun gizli pil gücü: Cep telefonlarının bazılarında gizli pil gücü bulunur. Acil bir durumda telefonunuzun pilinin şarjı bitiyorsa bundan faydalanabilirsiniz. Nokia marka telefonlarda rezerve pil gücüne sahiptir. Bu telefonlarda yıldız 3370 ve kare tuşuna basarak telefonunuzdaki rezerv pili aktif edebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzun pili yüzde elli oranında artacak ve siz işinizi göreceksiniz. Daha sonra telefonunuzu şarj ettiğinizde bu pil gücü yeniden dolacaktır.

Tüm hastanelere 444 0 911 numarasıyla ulaşabilirsiniz: Ülkemizde bütün hastaneler 444 0 911 numaralı hatta birleşmiştir. Herhangi acil bir durumda bu numarayı arayarak, size en yakın olan hastaneye kısa sürede ulaşacak ve gereken yardımı alacaksınız. Hemen ihtiyacınız olan ambulans size ulaşacaktır. Bu numarayı cep telefonunuzdan aramak zorunda kalırsanız, başına bulunduğunuz şehrin alan kodunu eklemelisiniz. Sabit telefondan ararken önüne herhangi bir ekleme yapmanıza gerek kalmaz. Bu numaradan arama yapıldığında, en yakın hastaneden ambulans hemen yardıma gönderilecektir.

Bir Cevap Yazın