Ter lekesi nasıl çıkar?

Bazı insanlar diğerlerinden daha çok terler. Eğer gömlek ve tişört gibi giysilerinizin çoğunda ter lekeleri bulunuyorsa, onları çöpe atmadan önce bu lekeleri nasıl çıkarabileceğinize dair aşağıdaki adımları deneyin.

  • İki adet aspirini ezin ve toz halindeki aspirini yarım bardak ılık su içerisine boşaltın. Aspirin suda eriyene kadar karıştırın. Aspirinin tamamen erimiş olması gerekmez.
  • Giysinizin ter lekesi bulunan kısmını yaklaşık 2-3 saat boyunca bu karışımın içinde bekletin.
  • Giysinizi her zamanki yaptığınız gibi yıkayın. Çamaşır makinesinde yıkanabilir bir ürün ise, makinede yıkayabilirsiniz. Eğer yıkama talimatlarında elde yıkama görünüyorsa talimatlara uyun.
  • Kurutma makinesinde veya düz bir şekilde sererek giysinizi kurutun. Ter lekesi giysinizden tamamıyla çıkmış olacaktır.

Eğer giysiniz beyaz değil ve açık renkli de değilse bu işlemleri yapmadan önce giysinin küçük bir parçası üzerinde test yapmanızı öneririz (bu iç tarafta görünmeyen bir yerde olabilir).
Aspirin alerjiniz varsa bu yöntemi denemeyin. Ağızdan alındığında vücudun verdiği reaksiyonu deriden alındığında da verebilir.

Bir Cevap Yazın