Stresle nasıl başa çıkılır?

Şehir hayatı insanları giderek hasta adam yapıyor. Kalabalıklaşan şehirlerin yarattığı gürültü, çalışma imkanlarının iyi olmaması ve daha birçok neden stresi ortaya çıkarıyor. Stres insanları kronik hastalıklara karşı savunmasız yapıyor. Yaşam kalitenizi arttırmanız için yapmanız gereken streste kurtulmak için birkaç taktiği bilmek ve bunları alışkanlık haline getirmektir. Aksi halde, sizde başarısız biri olursunu ve bu her defasında daha fazla strese girmenize sebep olur. İnsanların bugün başarısızlığının nedenlerinden birisi, aşırı stres altında iş yapmaya çalışmaları ve neticelerinin ise hiç iç açıcı olmayışıdır.242179_stres

Gerçektende stres altında yapılan işlerde bir vurdum duymazlık, isteksizlik ve dikkatsizlik söz konusudur. Buda önemli işlerin aksak, eksik yapılmasına neden oluyor. Bunun olmaması için yapılması gereken stresten uzak durmak veya stresinizi yenmektir. Düşüncelerinizin, fikirlerinizin ve işlerinizin sağlıklı birer eleman olmasını istiyor ve vücudunuzla beraber büyük işler ortaya koymasını istiyorsanız, muhakkak streste uzak bir şekilde çalışmanın yollarını öğrenmeniz ve kendinizi her zaman sakin kılmalısınız.

Ama nasıl?

Gün içerisinde çalışırken birden strese girebilir ve işlerinizi aksatmaya veya baştan savma yapmaya başlayabilirsiniz. Bu durumda sakin olmayı aklınıza getirmeniz gerekir. Bazıları stresi yenmek için biraz mola ve yürüyüşün yeterli olduğunu düşünür. Aslında bende aksini ispata çalışmıyorum ama, daha fazlasını sizlere tavsiye ederek, ruh ve beden dünyanızı dengelemenizi istiyorum. Bunun için ilk önerim kaslarınızı sıkıp gevşetmeniz olacak. İkinci olarak ise, nefes egzersizi yapmanızı tavsiye ederim. Evinizde de 15 şer dakikalık spor yapmanız, gün içerisinde dinç, dingin, yiğit, istekli ve dikkatli olmanızı sağlayacak uygulamalar arasında yer alıyor. Basit ve net olan bu uygulamaları alışanlık haline getirin. O zaman hayat daha güzel olacak.

Bir Cevap Yazın