Spor yapmadan nasıl kalori yakılır?

Bir çok kişi her gün, kilo vermek için fazladan kalori yakmanın yollarını arıyor. Bulunan yöntem bir spor salonuna kayıt olmak yada her gün düzenli koşu ve spor yapmak. Bazılarımız spora ayıracak vakit bulmakta zorlanır. Spor yapmak tabiki her insan için gereklidir fakat buna vaktiniz yoksa yada terlemeden kalori yakmak istiyorsanız size önerilerimiz var.

  • Güne yeşil çay içerek başlayın. Kafein vücudunuzun metabolizmasını artırır ve gün boyu daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.
  • Günlük işlerinizi yaparken kıpır kıpır olun. Vücudunuzun her küçük hareketi kalori yakar. Gün boyunca 8 saat çalıştığınızı düşünürsek ufak hareketler fazlaca kalori yakacaktır.
  • Öğleden sonra ağzınıza bir şekersiz sakız atın. Çiğneme ve yutma, öğle yemeğinin sindirilmesine izin vererek daha fazla kalori yakılmasını sağlayacaktır.
  • Gün ortasında daha fazla yeşil çay için. Bu sizin metabolizmanızı hızlandıracak ve günün geri kalanında da daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Özellikle küçük hareketlerin vücudunuzun kalori yakmasına büyük faydası vardır. Örneğin bir müzik açın ve müziğin ritmi ile ayaklarınızı kıpırdatın. Eğer uyku problemi yaşarsanız öğleden sonra 15.00 dan sonra yeşil çay ve kafeinli içecekleri tüketmeyin.

Bir Cevap Yazın