Siteyi açtıktan sonra nasıl tanıtmalısın?

Artık hangi sektörde olursanız olun, site bir gereksinim haline geldi. Eğer, firmanızda site işlerinden anlayan biriyseniz, daha avantajlı bir kişi olabilirsiniz. Çünkü bilişim sektörü ülkemizde yavaş yavaş gelişmeye başlıyor ve bu sektörün kaliteli elemanlara ihtiyacı var. Sizde, ne kadar iyi bir işletmeci olsanız da, site kurma, yönetme gibi temel işlerden anlamanız gerekir. Kendi kişisel veya ilgilendiğiniz alanla alakalı bir site kurarak, site kurulum ve tanıtmayla alakalı yavaştan bilgi edinmeye başlamış olursunuz.98

Kod bilmeye gerek kalmadan kolayca sitenizi kurabileceğiniz yöntem, WordPress sayesinde size sunuluyor. Dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan wordpress, otoriter siteler tarafından bile tercih edilen, gelişmiş ve geliştirilen sistemi ifade ediyor. Ücretsiz bir şekilde WordPress üzerinde site projelerinizi şekillendirmeniz mümkün. Sitenizi kurduktan sonra tanıtım çalışmalarında yapmanız gereken 3 önemli şey var.

3 önemli konu…

  1. Arama motorlarında üst sıralara çıkmanız gerekiyor. Buda arama motoru optimizasyonu hakkında bilgi birikiminizin ve dağarcığınızın iyi olması demek. Henüz bununla alakalı bilgi birikimi söz konusu olmasa da, yavaş yavaş arama motoru optimizasyonu hakkında bilgi elde ederek, siteniz üzerinde bu çalışmaları yapmanız gerekiyor. Bunun en önemli ayağı, kaliteli ve özgün makale hazırlamaktan geçiyor.
  2. Sosyal medya kanalları sayesinde, sitenize trafik elde etmek çok kolay. Tabi Facebook sayfanızın beğeni durumunun iyi olması lazım. Buda zamanla iyi ve güzel olacağından, sosyal medya entegrasyonunu asla es geçmeyin veya hafife almayın. En azından Facebook, Twitter gibi alanlarda olmanız gerekiyor.
  3. Arkadaşlarınıza sitenizin yaygınlaşması adına ricada bulunmanız. Sitenizin linkini kendi profillerinde paylaşmaları yeterli bir çalışma olacaktır.

Bir Cevap Yazın