Sevgi nasıl anlaşılır?

Tatlı sözler, yumuşak, güler yüzlü bir davranış, anlamlı bakışlar, mutlaka bir sevgi belirtisi değildir. Gençlerin bu konuda herzaman çok dikkatli olmaları gerekir. Aynı tatlı sözleri, aynı güleryüzlü davranışı, aynı anlamlı bakışları birkaç kişye birden yönelten çapkın insanlar vardır. Onların bu davranışlarına kanarak karar vermek acı sonuçlar doğurabilir. Çünkü bu tipler uçarı insanlardır ve bu tür davranışları kendileri de ciddiye almazlar. Sevgi ciddi bir fedakarlığa, küçük menfaatlerle ilgisi olmayan bir bağlılığa dayanır. Seven insan yılnız, sahip olmayı düşünmez. Sevdiğini manen de fethetmeyi ona layık olmayı düşünür.

5 thoughts on “Sevgi nasıl anlaşılır?

 • 25 Şubat 2014 tarihinde, saat 15:39
  Permalink

  Aşk bir sudur
  İç iç kudur

  Yanıtla
 • 07 Mayıs 2012 tarihinde, saat 09:37
  Permalink

  Arkadaşlar ben sevginin bir bakışa ya da bir tatlı söze bağlı olduğunu şahsen düşünmüyorum. Seven insan her şekilde verdiği değeri hissettirir elinden geldiğince, fırsat buldukça.

  Ayrıca, Avsar kizi, Sizin sevmiyorsa bırakır sözünüze katılmıyorum. Sonuç olarak insanlar değer verir evet ama değer görürse daha değerlenir bu.

  Yoksa insanlar kendilerini platonik bir aşk’a kaptırmış gibi hisseder ve kendince bir aşk yaşıyor durumunda göreceklerdir, değer veren insana değer verilmelidir diye düşünüyorum..

  İlla herşeyin adı da aşk olmamalı bence, günümüzde her masum bir değeri aşk olarak adlandırıyorlar, anlamıyorum gitti.. Esen kalın..

  Yanıtla
 • 30 Aralık 2011 tarihinde, saat 00:09
  Permalink

  bak tatlım bende 18 yaşındayım aynı durumları yaşadım ben erkekler sevemez demiyorum diyemem ama sana şunu söyleye bilirim aşkın yaşı var bırak doğa biraz ilerlesin bakma ilgilenme sen onunla ilgilenmezsen emin ol seviyosa aşık olur sevmiyosa bırakır zaman yani 😉

  Yanıtla
 • 09 Aralık 2011 tarihinde, saat 21:06
  Permalink

  ben lise 1. sınıf öğrencisiyim sınıfımızda bi çocuk var çocuk önlerde oturuyo sürekli bana bakış atıo bazen kafasını çevirio ben görünce felan bazen gözlerini bana sabitliyo gülerek yani…acaba bu ne anlama gelio yardım eder misiniz..

  Yanıtla
  • 15 Nisan 2014 tarihinde, saat 20:47
   Permalink

   Bak gülüm 🙂 benim durumumda aynısı.Bakışlar bir sonuç doğurmaz.Ben üniversite öğrencisiyim.Mesela bizim sınıfta bir çocuk var.O da bana bakıyor.Ama benimle hiç dialoğa girmiyor.Senin de durum aynı mı?Ayrıca bizim deneme sınıflarımız olur.Hocamız tenefüste sonuçları dağıtır.Hoca bana geldi ve adımı söyledi.Sonra o çocukta benim adımı söyledi.Yani sadece bakışlarıyla anlayanazsın böyle olayları gülüm.Ne olur bana cevap yaz!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: