Sanal ofis nedir?

Ülkemizde gittikçe girişimcilik popüler olmaya başladı. Tabi girişimlerin başarılı süreçlerden geçebilmesi için ilk başta yatırımları iyi yönetebilmeleri gerekiyor. Sabit giderleri karşılamak, yatırımların gelire dönüşmesi aşamasında bir girişiminin zorlandığı ve sancı yaşadığı dönemleri kapsıyor. Bu nedenle girişimcilerin sabit maliyetlerini daha aza indirmek adına Avrupa ve Amerika’da başarılı bir şekilde uygulanan sanal ofis sistemi, şimdi Türkiye’de popüler olmaya başladı. Sanal ofisler girişimcilere iş geliştirme evrelerinde ofis maliyetleri gibi yüklü bir finans kaynağı gerektiren durumdan kurtarıyor. Paranın yatırıma dönmesini, girişimcinin ise, gelir gider hesapları yapmasını önlüyor.Windowist Tower Ofis

Bu anlamda İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirlerde lüks plazalar içerisinde ofisler, girişimcilere ihtiyaçları doğrultusunda ucu fiyatlardan kiralanıyor. Bu sayede girişimci, müşterileriyle olan ilişkilerini daha iyi yönetmek için önceden haber vermek kaydıyla, her ay ofisi belli bir zamanda kullanıyor. Buda prestijli olmasını ve imajını kuvvetlendirmesini sağlayan bir ortam yaratıyor. Ayrıca girişimci sanal ofisleri firma adresi olarak belirlenmesini sağlıyor.

Sizde eğer kurulum aşamasında olan bir girişimin başındaysanız, daha ucuza mahal olan sanal ofis hizmetlerinden yararlanmanızı öneririm. Bu sayede, ofis kuracağım diye yüklü miktarlarda para harcama derdinden kurtulmuş olursunuz. Biliyorsunuz ki girişim aşamasının ilk evresinde paranın doğru kullanılması ve boşa maliyet kalemlerinin çıkarılmaması gerekiyor. Bu nedenle eğer müşterilerinizle görüşme ihtiyacınız olan bir ofis kurmanız gerekiyorsa, bunu sanal ofis hizmetlerinden satın alarak başlatmanız daha iyi bir davranış olur. Daha sona iş geliştikçe kendi ofisinizi açabilirsiniz. Ancak ay içerisinde müşterilerinizle çok fazla bir araya gelmiyor eve işlerinizi telefondan halledebiliyorsanız, o zaman yüksek maliyetler gerektirecek bri ofisin kurulmasına ihtiyaç yok. Bu anlamda kendinizi kontrol etmeniz ve ihtiyaçlarınızı daha iyi belirlemeniz gerekir.

Bir Cevap Yazın