Saçlarınız için saç parfümü hazırlamak ister misiniz?

saçlarSaçlar özellikle kadınların en fazla özen gösterdiği, bakımına önem verdiği aksesuarıdır. Saçlarının hem güzel görünmesini, hem de mis gibi kokmasını isterler. Banyoda ne kadar güzel kokan bir şampuanla saçlarını yıkasalar da, bir süre sonra bunun etkisi geçer. Onlar için kalıcı uygulamalar her zaman daha caziptir. Devamlı olarak toplum içinde olanlar, sosyal yaşamı hareketli olanlar buna daha fazla önem verirler. İnsanların arasında mis gibi kokan saçlarıyla salınmak herkesin arzusudur. Etrafına güzel kokular yayan saçlarınız daha cazip ve güzel görünecektir. Bu konuda sizlere yardımcı olacak, evinizde kolayca hazırlayacağınız bir saç parfümü tarifi hazırladık. Umarız hem siz, hem de çevrenizdekilerin beğenisini alır. Bulunduğunuz ortamda sizi hatırlatacak saçlarınız olsun.

Saç parfümü için gerekli malzemeler

  • 6 yemek kaşığı pudra halinde odun kömürü
  • 5 yemek kaşığı lavanta sabunu yapımı için kullanılan kokulu sakız
  • 1 yemek kaşığı potasyum nitrat
  • 1 yemek kaşığı benzoin
  • 2-3 damla bergamot yağı
  • 2-3 damla sandal ağacı yağı ( Bu parfümlerin yapımında kullanılan güzel kokulu bir esanstır )
  • Zamk ağacından elde edilen bir miktar zamk

Saç parfümünün hazırlanması

Tarifte verdiğimiz kokulu sakız, pudra şeklinde odun kömürü gibi k uru malzemelerin hepsini öncelikle bir kâsenin içinde birbiriyle karıştırın. Daha sonra bunları kevgirden geçirin. Ardından kuru malzemenin içerisine bergamot yağını, sandal ağacı yağını ilave edin. Daha sonra bu malzemelerin içine potasyum nitrat ve bir miktar zamk ağacını da koyun. Kâsenin içindeki bu karışımı su buharına tutup iyice ısıtın. Isınmış olan karışımı uygun bir yere alarak biraz soğumaya bırakın.

Saç parfümünün kullanılması

Banyoda saçlarınızı yıkadıktan sonra, iyice kurulayın. Saçlarınız az nemli hale geldiği zaman, hazırladığınız bu karışımın buharına saçlarınızı tutun. Bu şekilde hazırladığınız saç parfümünün kokusu hem aromatik, hem de egzotik hissedilecektir.

Bir Cevap Yazın