Sabahları yememeniz gerekenler nelerdir?

Daha sağlıklı bir hayatı kendiniz için mümkün kılmak istiyorsanız, sabahları aç karnına yememeniz gereken şeylerin olduğunu bilin. İşte sabah yememeniz gerekenler.

  1. Muzlu yoğurt: Sabah yataktan kalkar kalkmaz muzlu yoğurt yerseniz, sanırım diyetisyenlerin dediğine göre kardiyovasküler rahatsızlıklara yakalanabilirsiniz. Zaten yoğurdun aç karınına tüketildiğinde bir faydası olmadığı söylenilen bir durumdu. Yemeklerle beraber alınmasında ise bir rahatsızlık söz konusu değil. Yatmadan 2 saat önce yoğurt yeseniz daha iyi.artworks-000045645744-d0e20y-original
  2. Portakal: Aç karnına yenilen portakalın zararları büyük. Gastrit veya alerjik bir takım sorunlara sebep olabilir. Siz siz olun. En güzel meyvelerden biri olan Portakalı sabahları yemeyin.
  3. Hurma ve domates: Aç karnına tüketilen her meyvenin ve bitkinin sabahları zararı olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ikisi hurma ve domates. Midenizde gazın toplanmasını ve rahatsızlıkların başlamasını sağlar.
  4. Asitli içecekler: Aslında günlük hayatımızda da çokça tüketilmemesi gerektiğini anlatan uzmanlar, özellikleri sabahları aç karnına alınmaması gerektiğini önemle belirtiyorlar. Asitli içecekler pankreasın gereken insülin seviyesini ölçmesine engel olur. Buda kan şekerinin yükselmesine aniden baş dönmelerine sebebiyet verir. Asit ve gaz dengesi bozulabilir. Kişi kendisini yorgun ve uykusunu alamamış hissedebilir.

Sabah ilk kalktığımız zamanda yememiz gerekenleri açıkladık. Peki ya yememiz gerekenler neler? Öncelikle sabah daha dinç olmak adına yumurta içmelisiniz. Eğer yumurtayı içemiyorsanız, süt ile beraber sarısını karıştırarak içmeniz, cildinize faydalı olduğu gibi, sıhhatinize de iyi gelecek, kendinizi daha dinç hissedeceksiniz. Eğer yumurtadan hoşlanmıyorsanız, sütle beraber bal veyahut da, sütle beraber keçiboynuzu pekmezini karıştırıp, her sabah içmeniz isabeti bir davranış olur.

Kanınızın daha akışkan olması için ılık bir su ve balı karıştırmak suretiyle içmeniz, akli sıhhatiniz ve vücut sıhhatiniz için mükemmel bir formül olarak sağlık kitaplarında geçer.

Bir Cevap Yazın