Rimel nasıl silinir?

rimel

Rimel, bayanların kirpiklerini dolgunlaştırmak için kullandığı bir güzellik malzemesidir. Ucundaki fırça yardımı ile her türlü kirpiğe uygulanabilir. Rimel kozmetik malzemesinin birçok markada çeşit çeşit ürünü ve alternatifleri mevcut bulunur. Fiyat açısından, kalite açısından ve kalıcılık açısından hepsi farklılık teşkil etmektedir. Her kirpiğe uygun ince ya da kalın fırçalar alıcıları için raflarda yerini almaktadır.

Peki, bu güzellik malzemesi makyaj sonrasında gözden nasıl çıkartılır? Rimel, sürmesi ne kadar güzel ise çıkartması da bir o kadar sıkıntılı bir iştir. Su ile kısa sürede temizlemeniz mümkün değil. Bu nedenle krem kullanarak rimeli gözünüzden temizlemek çok daha yararlı olacaktır. Çok fazla bir çaba sarf etmeden krem yardımıyla gözlerinizi temizleyebilirsiniz. Bakım sütü ya da badem yağı ile de kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Badem yağı ile kirpik temizlemenin bir de yararı dokunur. Hem makyajınızı silmiş hem de kirpiklerinizi beslemiş olursunuz. Çünkü makyaj temizlerken kaybedilen kirpikler hanımlara büyük sıkıntılar verebiliyor. Bu yolla rimelinizi silerseniz bir taşla iki kuş vurmuş sayılırsınız.

Bir Cevap Yazın