Reiki nedir?

Reiki, çok eski yıllara dayanan bir şifa yöntemidir. Rei, her yerde var olan, ki, yaşam enerjisi demektir. Sözcük anlamı olarak Japonca’da, Evrensel yaşam enerjisi demektir. 1900’lü yıllarda Mikao Usui tarafından eski Japon şifa yöntemleri araştırılırken bulunmuştur.

Reiki, bir din ya da inanç sistemi değildir. Dünya üzerinde her dinden ve inançtan insan tarafından kullanılmaktadır. Reiki bu gün modern tıp tarafından yardımcı tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Bir çok hastalıkta, örn. ağrı, kanser, doğum, tüp bebek, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, sinir hastalıkları ve ruhsal tedavilerde kullanılmaktadır. Reiki, zihinsel ve bedensel gerginlikleri alır, ilaçların yan etkilerini azaltır, yorgunluk, bağımlılıklardan kurtulmaya yardımcı olur. Beyinde pozitif düşünme konusunda eğitici rol oynar ve bizleri mutlu, dengeli bir hayata sokar. Reiki, kimsenin tekelinde değildir ve uygulama yapanlar özel dereceler almaz. Reiki almak isteyenler, bu konuda uzman olan Reiki masterlerden yardım alırlar. Öncelikle vücudun çakraları açılır ve Reiki yapan kişi kanal olarak evrensel enerjiyi, elleri ile hastaya verir. Bu tedavi sırasında Reiki’ye inanmanız veya inanmamanız önemli değildir. Enerji kanaldan akışını sağlar. Bu uygulamalarda en önemli olan konu uygulamayı yapanında, tedavi olmasıdır. Reiki yapabilir ve kendinize şifa verebilirsiniz. Bu uygulamayı yapabilmek için bir Reiki master tarafından insiye edilip, kanallarınız açılması ve belirli eğitimler yeterlidir.

Reiki uygulamaları, sezgileri, ruhsal farkındalığı geliştirir. Dengeli ve pozitif bir yaşamın kapılarını açar. Reiki evrensel bir enerjidir ve doğa, yaşam, eğitim, kişisel gelişim ve dünya için gereklidir. Herkes kendisinin şifacısı olabilmektedir. Bu gün dünya üzerinde binlerce insan tarafından kullanılmaktadır ve Türkiye’de hızla gelişmektedir.

Bir Cevap Yazın