Piknik hazırlığı nasıl yapılmalı?

piknik-hazırlığı-nasıl-yapılmalıİş stresinden bir an olsun uzaklaşmak, zihnimizi rahatlatmak ve ailemizle vakit geçirmek için hafta sonlarının en eğlenceli aktivitesi piknik yapmaktır. Doğa ile iç içe vakit geçirip, temiz havayı solumak kime iyi gelmez ki.

Piknik yapmak için seçtiğimiz mesire alanlarında ihtiyaçlarımızın hepsini karşılayacak işletmeler olmadığı için hazırlıklı gitmeye özen gösteririz. İhtiyaç halinde istediğimizi bulamazsak piknik biraz eğlencesiz geçebilir. Biz de sizlere bir piknik paketi hazırladık. Burada temel ihtiyacınız olan her şeye yer vermeye çalıştık.

İlk olarak gittiğiniz yerde masa bulunmaması halinde yere serebileceğiniz geniş bir örtü. Eğer masa varsa örtüyü piknik masasına sererek de faydalanabilirsiniz. Örtünün yanında kilimde götürmeyi unutmayın.

Gittiğiniz yerde su sıkıntısı olabilir. Ana yemeğin yanında hazırlamayı düşündüğünüz meyve ve sebzeleri evde yıkamanız sizin için daha iyi olacaktır. Evde yıkadığınızda su sorununuz kalmayacaktır.

En çok unutulan malzemelerin başında tuz ve şeker gelir. Piknik sepetinize yeterli tuz ve şeker almayı unutmayın.

Kâğıt ya da plastik bardak, çatal, kaşık, bıçak, peçete ve ıslak mendil ihtiyacınız olan diğer önemli malzemelerdir. Bunların yanında sabun ve çöp poşeti hazırlamanız temiz bir ortam sağlamanızı da sağlayacaktır.

İçecek olarak tercih ettiğiniz meyve suyu, kola veya alkollü içecekleri soğuk tutmaya özen gösterin. Eğer bir dere kenarındaysanız içeceğinizi derede bir süre bekleterek soğutabilirsiniz.

Sivrisinek kovucu krem ve baş ağrısı, mide bulantısı gibi durumlara kullanabileceğiniz ilaçları yanınızda götürmeniz olası rahatsızlıklarda size yardımcı olacaktır.

Pikniklerin vazgeçilmezi mangalı yakmakta zorluk çekmemek için çıra bulundurmalısınız.

Son olarak da gittiğiniz mekânlarda içme suyunun bulunmamasına karşılık içme suyu götürmeniz çok faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın