Para kazanmak için ne yapabilirsiniz?

Eğer öğrenciyseniz, bazen acil para lazım oluyordur. Ay sonlarını getiremediğiniz ve bu yüzden evinizden veya yurdunuzdan çıkmadığınız da olmuştur. Bu durumda arkadaşlarınızdan borç istemek de, kredi kartı borçları içerisinde batmış biri için düşündürücü ve cesaret gerektiren bir durumu ifade eder. Peki ama, ne yaparsanız öğrenciliğinizde rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz? Marketlerde filan part-time çalışabilirsiniz ama bu işin de size göre olmadığını düşünüyorsanız, hayatınıza uzun vadede kazan. sağlayacak işleri seçmelisiniz. Bu ya alanınızla alakalı bir yerde çalışmak olur, ya da kendi girişiminizi destekleyici işler olur. En azından acil paraya ihtiyacınız olduğunda yapmanız gereken bir şeylerin  olması gerekir.para

Öğrencilik hayatım boyunca hiç dışarıda çalışmamış biri olarak, ev kirası, elektrik, su gibi faturaların ödenmesi konusunda bir sorun yaşamadım. Çünkü internet üzerinden satış ve makale yazarlığı yaparak, her zaman rahat ve güzel paralar kazandım. Size de bu şekilde bir çalışma planı tavsiye ederim. Bunun kazancı maddi olmakla beraber manevi olarak da çok güzel oluyor. internet işleriyle uğraşmaya başladığınızda, bilişim sektörüyle de yakından ilgili olduğunuzdan iş teklifleri bile alabiliyorsunuz. Çünkü bilişim sektöründe iyi bir eleman ihtiyacı çok var. İnternet işleriyle aktif alakadar olan biri ise, bu sektöre uygun bir eleman olabiliyor. Mesela e-ticaretin a’sını b’sini biliyorsunuz ve bir sitenin nasıl pazarlanması gerektiği konusunda sürekli yeni şeyler öğreniyorsunuz.

Sosyal medya, SEO, SEM, E-mail pazarlama, webmaster, içerik pazarlama gibi birçok konuda birden bilgi sahibi olmaya ve deneyimler kazamaya başlıyorsunuz. Tüm bunlarda sizin donanımlı bir kişi olarak iş hayatına girmenize sebep oluyor. hatta çalıştığınız insanlardan iş teklifleri bile alabiliyorsunuz. İşinizi kaliteli yapınca, mezun olduktan sonra sizlere kapısını güvenle açabilecek yerler olabiliyor.

Bir Cevap Yazın