Paintball sadece bir oyun mu?

Dünyada son 20 senedir en çok oynanan oyunlardan birisi paintball. Sizde biliyorsunuz ki takım halinde silahlarla oynana bir oyun. Mücadele, eğlence, aksiyon oyunun olmazsa olmazları. Türkiye’de son 10 senedir biliniyor ve son zamanlarda iyice revaçta. Büyük yatırımlar yapan firmalar var bu işe, ve çok kazandıklarını özellikle gençlerin ilgi duyduklarını söylüyorlar. Peki bu ilgi ve alakanın asıl sebebi nedir sorusuna gelince, sadece bir oyun olmaktan öte bir niteliğe sahip olduğunu oyunun görüyoruz. Bu niteliğinden bahsetmeden önce, oyunun aksiyon verici kısmından bahsedelim.paintball_fotograflari_4b

Aksiyon için doğru salon şart!

Gerçekten paintball heyecanı yaşamak istiyorsanız, gittiğiniz salonun veya -firmalara göre değişiklik gösteriyor- açık arazinin çatışma şartlarına ve havasına uygun bir şekilde dizayn edilmesi gerekiyor. Aksi halde, oyun sadece bir çatışma ve vuruşmadan ibaret kalır. Bu konuda Ankara’da meşhur bir yer var. armada alışveriş merkezinin altına kurulmuş olan Anka Paintball, mükemmel bir paintbll kapalı salonu. Ama daha fazlasına sahip. Aksiyonun yaşanması adına yabancı aksiyon filmlerinden esinlenilen bir sahne tasarımı söz konusu. Sahanın her yerinde, kendinizi aksiyon filmlerinin bir parçası, gerçek bir çatışma ve mücadele içerisinde hissediyorsunuz. Bunun için oyunun zevkini almak, salonun kalitesiyle alakalı bir durum.

Sadece bir spor değil

Sadece mücadelenin ve eğlence, aksiyonun olduğu bir oyun veya spor olarak düşünmeyin paintball oyununu. Çünkü o kişisel gelişim ve öz güven için birebir tedavi yöntemi. Bir kese insan duyularının oyun sırasında hepsinin çalıştırılmasını sağlıyor. Özellikle dikkat konusunda insanları eğitiyor. Bunun yanında tek bir gayeye odaklanılması, hayatta da başarılı olmak için zihin yapısının gelişmesini sağlıyor. Çünkü oyunda herkes, vurmak, hayatta kalmayı düşünüyor ve zihin bunun için çalışıyor. Bu çalışma yapısı gerçek hayatta da söz konusu olamaya başlıyor. Düzenli olarak bu sporu yapmak bu nedenle önemli. Takım çalışması, liderlik ruhu, strateji gibi öneli kavramlara olan aşinalığı ve bunlarla yaşamayı pratik olarak elde edebileceğiniz bir oyun veya spor!

Bir Cevap Yazın