Opel Insignia özellikleri nelerdir?

insigniaOpel İnsignia, D segmenti araçların içerisinde kendine yer edinmiş, 2009 yılının en iyi aracı seçilmiş, kusursuz bir tasarım örneği olarak karşımızda. Euro 5 standartlarında yedi farklı motor seçeneği ile hatchback ve sedan modelleri kullanıcılarına sürüş keyfini yaşatmaktadır. Altı ileri manuel şanzımana sahip motor seçeneklerinin üç âdeti benzinli, diğer dört tanesi ise, dizel yakıt sistemine sahiptir. İç ve dış tasarımının imajıyla, sınıfının içerisinde lideri konuma yükselmiş olan araç, konforun üst düzeyinin sunulduğu bir dünya. 4X4 önden çekişli motoru ile gerçek bir sürüş istikrarı sağlayan, dinamik bir donanıma sahip. Opel Eye kamera sistemi

sayesinde, yol işaretlerini okuyup, sürücülerin istemeyerek yol dışına çıkmalarını önlemekte. Hot Shot sistemi sayesinde camların yaz ve kış temiz kalmasını sağlamakta. Opel İnsignia, Essentia, Edition, Sport, Cosmo donanım seviyeleri sayesinde kapsamını genişletmiş bir dünya olarak karşımızda. Sunulan tüm seçeneklerin çoğunluğu sınıfının ilkleri arasında yer almakta.

Essentia giriş seviyesindeki donanımı, Rapid Cool olarak adlandırılan krom özellikleri ile dikkat çekmekte. Bu donanım seviyesinde bulunan Jet Black döşemelik kumaşlar labirent desenli görünümüyle kullanıcılara sunulmuş. Aracın giriş seçeneği olmasına rağmen ABS, ESP ile beraber ön, yan ve perde hava yastıkları ile arka koltuklarda yer alan Isofix ile sanki gelişmiş bir standardı yansıtmaktadır. Elektrikli olan koltuk ayarları, manuel kliması, CD 300 ses donanımı, elektrikli yan aynalar ile araç içi bilgisayar ve hem önde, hem de arkada yer alan okuma noktaları aracın özellikleri arasında.

Edition modeli Jet Black ve Light Neutral döşeme seçenekleriyle beraber kullanıcıların beğenisine sunulmuş. Deri koltuk seçeneği de siyah ve Light Neutral renklere sahip. Rapid Cool krom aksesuarları, kumaşla iyi bir uyum sağlayan desenleriyle dikkat çekmekte. Hız sabitleyici özelliği, tek bölgeli elektronik klima, 225/55 ebatlarında lastikler ve 17 alaşım çelik jantlarıyla sunulan donanım seviyesi.

Sport modeli Piano Black dekorunun, siyahla gümüşün bir arada sunulduğu bir seçenek. Alaşımlarla kaplı olan pedallar ve direksiyon simidi, spor araba tutkunlarının ilgisini çekecek unsurlar. 245/55 ebatlarında sunulan lastikler, 18 alaşım jantlar, hıza duyarlı olan direksiyon kontrol sistemi, opsiyonel havalandırmalı spor koltukları ile tamamen detaylara önem verilmiş bir donanım seviyesine sahip.

Cosmo modeli ise, İnsignia araçlarının kullanıcılarına sunduğu en üst donanım seviyesi olarak dikkat çekiyor. Jet Black ve Light Neutral döşeme renklerine sahip olan koltuklar, Avenue kumaş yün ipliklerle oldukça ince üretilmiş ve Morrocana ile kaplanmış. Light Neutral ve siyah renklerde olan deri koltuk seçenekleri de kullanıcıların tercihine bırakılmış.  Çift bölgeli olan elektronik kumandalı klima, elektrikli arka camlar ve park freni, deri kaplama direksiyon simidi, 245/45 ebatlardaki lastikler ve 18 alaşımlı çelik jantlar bu donanımın özellikleri arasında yer almakta.

Opel İnsignia, Alman teknolojisiyle üretilmiş olan dizaynı ve teknolojik tasarımıyla hayatınızı kolaylaştıracak özellikleri bulunan, makul fiyatlara sahip olabileceğiniz bir araç. Tüm donanım türlerinde, düşük CO2 emisyon özelliklerine sahip. Özellikle iç mekânın tasarlanması konusunda oldukça hassas davranılmış. Süspansiyonu ile ergonomik koltukları, kullanıcılarına rahatlık sağlayacak şekilde düzenlenerek, yaşam tarzınızı bir üst seviyeye çıkarmış. Yeni teknolojik gelişmelerin tamamen yansıtıldığı, Opel İnsignia kullanıcılara eşsiz bir sürüş keyfi yaşatmak için bekliyor.

Bir Cevap Yazın