Nasıl öpüşülür?

Her insan karşı cinse hissettiği duyguların bir zirve noktası olarak bilinen öpüşmeyi ister ve bu öpüşmenin ilgilendiği insanın hoşuna gitmesini ister. İnsanlık tarihinin ilk dönemlerinden bu yana olan dudaktan öpüşme, erkek ve kadının birbirine olan ilgisini belli etmenin en üst noktasıdır. Ancak çoğu insan ilk defa öpüşeceği için bunu nasıl yapması gerektiğinden tam emin olamaz ve ister istemez karşısındaki insanın beğenmeyeceğini düşünerek strese girer.

Bazı durumlarda ise kişi hoşlandığı insan ile ilk defa öpüşmeyi deneyeceğinden, bu işi nasıl doğru şekilde yapması gerektiğinden emin olamaz. Öpüşmenin doğru ya da yanlış olarak kabul edilen bir taslağı yoktur ancak karşınızdaki insanın hoşuna gidecek bir şekilde olması gerekir. Öpüşmek; asla tek taraflı keyif alınan bir duygusal paylaşım değildir ve sizin zevk aldığınız kadar öpüştüğünüz kişinin de zevk alması gerekir. Bu nedenle özellikle ilk öpüşmede, mümkün olduğunca abartıya kaçmamaya ve sade olmaya özen göstermelisiniz.

Öpüşme türleri ile ilgili söylenen birçok deyim vardır hatta Fransız Öpücüğü olarak tabir edilen bir tarz olduğu dahi söylenmektedir. Fransız öpücüğü gibi dilin etkin şekilde kullanıldığı öpüşme stilleri, ilk buluşma için biraz fazla kaçabilir. Her şeyin bir ölçüsü olduğunu unutmadan, dilinizi kullanmak ile karşınızdakini rahatsız etmek arasındaki ince çizgiye dikkat etmelisiniz. Dilinizi karşınızdaki insanın küçük diline değdirmeye çalışmak yerine, küçük hareketler ile dudak çevresinde gezinmeyi deneyebilirsiniz.

Öpüşmenin doğasında karşınızdaki insan ile bir bağ kurma olduğundan, bunu sadece dudaklarınızla değil tüm vücudunuzla hissetmelisiniz. Abartıya kaçmadan elleriniz ile karşınızdaki insanın saçlarına ya da yüzüne dokunabilirsiniz. Ayrıca öpüşürken karşınızdaki insanın rahat nefes almasını da sağlamanız gerektiğini unutmayın ve ağzınızı çok fazla açmayın. İlk buluşmalarda öpüşme arzusundaysanız, bunu karşınızdakine fırsat vermeden acele getirmeye asla kalkışmayın.

Nasıl öpüşülür sorusunun tek cevabı; en az sizin hoşuna gittiği kadar karşınızdakinin de hoşuna gidecek şekilde öpüşmelisiniz, şeklinde verilen bir cevaptır. Bu nedenle karşınızdaki insan ile ilk defa öpüşecekseniz öncelikle hareketleriniz ve sözleriniz ile bu kişiyi öpüşmeye hazır hale getirmelisiniz. Karşınızdaki insan öpüşmeyi istemediği halde onu öpmeye çalışmanız, ilk öpüşmenizin çok kötü bir şekilde geçmesine neden olacaktır. İyi öpüşmek istiyorsanız; siz en iyisi gözlerinizi kapatın ve hiçbir şey düşünmeden içinizden geldiği gibi davranın…

Bir Cevap Yazın