Mutlu olmak istiyor musunuz?

Mutlu olmak için çok düşünmenize gerek yok. Hayatınızda kötü gide bir şeyler varsa, size yaşattığı mutsuzluğu ve huzursuzluğunu gidermek mümkün. Bunun için zamanı boş geçirmeyi ve sürekli olarak acılarınızı hatırlayacağınız vakitleri geride bırakmayı terk etmeniz gerekiyor. Ne kadar hayata bağlanırsanız, o kadar acı, keder ve ızdırabın peşinizi bırakacağını tespit edebilirsiniz. Bunun için hayatınıza alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ettiğim 5 maddeye odaklanmanız gerekiyor.happy-woman-field-istock-518x315

İşte 5 madde…

  1. Ailenizle ve akrabanızla vakit geçirmeye ne dersiniz? Sizi mutlu edecek en güzel şey, zamanınızı kardeşinizle veya akrabanızla geçirmenizdir. Arkadaşlarınızdan ve dostlarınızdan uzak durun demiyorum ama, ihmal ettiğiniz kardeşleriniz ve akrabalarınız varsa, kendileriyle bir program yapmak adına sözleşin. Sabah bir yerde kahvaltı yapmak bile sizi mutlu edecek bir aktivite olabilir.
  2. Her zaman yeni bir şeyler öğrenmeyi ve tecrübe etmeyi alışkanlık haline getirin. Yeni bir kitaba başlayın. Hiç bilgili olmadığınız bir alanda, kendinizi geliştirmeyi deneyin. Bilgi, insanı meşgul eder ve zekasının gelişmesine, olaylara olan bakış açısının değişmesine sebep olur. Mutlu olmak istiyorsanız, sağlam bir kültüre sahip olarak, bunu başarabilirsiniz.
  3. Harekette her zaman bereketi olduğunu unutmayın. Spor ve egzersiz, beyin kimyasının düzenlenmesinde yardımcı olan fiziksel hareketleri ifade ediyor. Bazen acılarımızın sebebi, beyin kimyasının bozulmasından doğan olumsuz ve kaygı verici düşünce ve fikirlerin duygularımızı etkilemesi şeklinde oluyor.
  4. Etrafınızda dikkatinizi dağıtıcı lektronik cihazlardan kurtularak, dikkatinizi tek bir noktaya veya düşünceye, çalışmaya ayırmanız, size acı veren düşünce ve duyguların unutulması için gerekli bir çalışmadır.
  5. Dışarıda, yeni kimsellerle tanışmak ve sohbet etmek, mutlu olmaya yetecek aktivitelerden birisidir. Bu çay içmeye gittiğiniz restorandaki garsonda olabilir, parkta oturan amca da 😀

Bir Cevap Yazın