Mutlu olanlar ne yapıyor?

Herkes gibi mutlu olmak istediğinin farkındayım ama bunun için neler yapıyorsun, bilemiyorum tabi. Eğer sadece düşüyorsan, güzel ama yetersiz bir iş yapıyorsun. Sadece mutlu değilim diye hayıflanıyorsan, kötü bir yol tutuyorsun. Ben hiç mutlu olamayacak mıyım diye ağlıyorsan, mutlu olmak için potansiyelini ayaklar altına alıyorsun. Her ne yapıyorsan, mutlu olmak isteyen bir senin olduğunun fakındayım yüreğinde… O zaman ona odaklanıp, harekette bereket vardır sözüyle dinamizm yaşaman lazım.163021_mutluluk

Neyi seviyorsan onu yap?

Neyi seviyorsan hayatında, başarılı olmanın sırrı orada seni bekliyordur. Sevmekten kasıt, gezmek tozmak değil. Bir iş olarak, meşguliyet olarak neyi yapmayı seviyorsun. Eğer hala ne yapacağına arar vermediysen, bunun için geç değil. Mutlaka girişmek istediğin bir iş kolu vardır. Bu iş koluyla alakalı seminer ve kitapları okuman, kendini geliştirmen, başarılı olman için zamanı daha doğru bir şekilde kullanabilirsin. Sevmediğin bir işi yapmaya çalışıyorsan, mutlu olmazsın bunu unutma. Yaptığın iş mecburiyetten yapılıyorsa, mutlu olamazsın. Bu nedenle mutlu olmak için ilk şart, geleceği kendi istediğin bir iş kolu üzerinde yetişmeye çalışmandır.

Cömert olmayı unutma

İsraf eden olma ama cömert olmaya çalış. Cimrilik insanın mutsuz yaşamasına sebep olur. Sevgini, kardeşliğini, merhametini eksik etme. Cömertlik sadece parayı düşünmeden ortaya koymak değil, ama sevgini düşünmeden ortaya fazlasıyla koyabilmektir. Para konusunda da ona çok muhtaçmışsın gibi bir duygu içerisinde olma.

İyi arkadaşlıklar

Doğru bir arkadaşın varsa, mutlu olmak için izlemen gereken yolun ne olduğunu sana samimi olarak anlatırlar ve yapacak olduğun işte, her zaman destekçin olurlar. Birinin senin duyguların, işin, hayalin için destekçi olduğunu görmek ve bilmek, omuz omuza olmak, hem motivasyon için hem de mutlu bir hayata evet demek için ideal bir kazançtır.

Bir Cevap Yazın