Kusurlarınızı avantaja nasıl dönüştürmelisiniz?

İnsanın kendisinde eksik gördüğü bazı kusurlar vardır. Bunlar üzerinde fazla durduğunuzda hayatınız daha da sıkıntılı bir mecraya doğru sürüklenebilir. Bu nedenle kusurlardan kurtulmanın formülü, onlarla yaşamayı bilme sanatıdır.engellilerhaftasisiirleri-2

Çok fazla mükemmeli isteyen misin?

Bazı insanlar her şeyin mükemmel olmasını isterler. Bu nedenle de atalet ve tembellik söz konusu olur. Çünkü ne kendilerinin mükemmel olması ihtimali çok fazladır, ne de çevresinin. Bu nedenle bu durumdan kurtulmanın yolu, mükemmeliyetçiliği harekete dönüştürmek ve sürekli bir planlı çalışma aktivitesi içerisinde olmak. Bu durumda mükemmeliyetçi yapınız, yarar sağlamış olur.

Duygusallık başa bela mı?

Çok fazla duygusal biriyseniz, kendinizi ve etrafınızdakileri fazla yıpratabilirsiniz. Her şeyden çabuk etkileneceğinizden dolayı, karar alma süreçleriniz hem olumsuzluk içerisinde ilerleyecek. Ama mutlu olmayı çok iyi başarıyorsanız, bu durum tersi olabilir. Bu durumda, neye ne kadar üzülmeniz gerektiğini iyi bilirseniz, duygularınızın neye yoğunlaşması gerektiğini öğrenirseniz, her türlü badireden sağlıklı bir şekilde çıkarsınız. Bir kez başarılı olmak sizi depresyona değil, yeniden harekete geçirecek bir motivasyona dönüşür.

Bazen sabırsız olmak iyidir, iyi!

İnsanlar bir iş üzerinde uzun vakit ve zaman harcayamazlar. Bu nedenle çoğu kimse başarısız olur. Kurdukları bir şirket veya siteden, blogtan iki veya üç ay içerisinde ganimet bekleyen sabırsız kişiler, maalesef iyi huylu bir girişimci değillerdir. Ancak, bu durum bazen daha kazançlı olabilir. Eğer sabırsızlığınızı ve hızlı iş yapma alışkanlığınızı doğru bir taraf yönlendirirseniz, o zaman başarılı olabilirsiniz. Planlı iş stratejileri hazırlamak, en kısa sürede kazanç elde etmek, sabırsız bir kimse için programa bağlıdır.

Etrafınızı çok kontrol mü ediyorsunuz?

Bazı kişiler her şeyin kendi istedikleri gibi olmasını isterler. Bu nedenle kalabalık kitleleri yönetme konusunda veya takım çalışması hususunda pekte yapıcı değillerdir. Çünkü hatayı kabul edemezler. Yapılanların kendi planlarına uygun olmadığını gördüklerinde sinirlenebilirler. Herkesi kontrol etmek bir zaman sonra yanlarında kimsenin kalmamasına neden olabilir. Bu tip kişiler huylarını detaylı bir plan hazırlayarak, kendilerine kazançlı bir noktaya getirebilirler.

Bir Cevap Yazın