Küçük salon nasıl dekore edilir?

Ev dekorasyonunda görselliğe önem verildiği kadar kullanılan obje ve mobilyaların işlevselliği de mühimdir. Özellikle evin salonu yerleşim planlamasının dikkatli uygulanması gereken bir bölümdür. Salonun metrekaresi baz alınarak oturma grupları seçilmelidir. Küçük salonlarda, oturma gruplarının kol kısmı ince, ayaklarının kısa olmasına özen gösterilerek daha geniş bir salon görseli elde etmemiz mümkündür. Oturma gruplarında, mobilya üretiminin de yapıldığı firmalardan alış veriş yapmanız durumunda istediğiniz ölçü ve ebatlarda beğendiğiniz takımı yaptırabilirsiniz.

Salonun küçük olması halinde yer kaplayan tv ünitelerinden kaçınarak, televizyonunuzu duvara monte ettirebilir, organizer görevini üstlenmek üzere yine duvara monte raflardan yararlanabilirsiniz. Aksesuar grubunuzu keskin ve baskın renklerden seçerek salonunuzu renklendirebilirsiniz, fakat koltuk gruplarınızda açık renkleri tercih etmeli, dar alanları geniş göstermelisiniz. Küçük salonlarda çeşitli renk hilelerine başvurarak görsel akıcılığı sağlayabilmek için hatları düz olan duvarınıza, duvar kağıdı kullanmak iyi bir seçimdir. Duvar kağıdınızı tercih ederken, geometrik göz alıcı desenlerden kaçınmalısınız. Küçük desenli, pastel renklerden oluşan duvar kağıtlarından seçimizi yapmanız, renklilik vermek ve alanı geniş göstermek için uygun olacaktır.

Salonunuzda halı tercihinizi büyük ebatlardan yana değil, tek renk küçük ebatlı halılardan seçmek, koltukların altına doğru devam eden görüntü bozukluğunu engelleyecektir. Salonunuza biraz ışıltı kazandırabilmek için, kristal şamdanlardan, ışıltılı perde aksesuarlarından kullanabilir, zengin bir hava katabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın