Kendinizi daha hafif hissetmenin yolu nedir?

Şehir hayatının stresli günlerinden kurtularak daha rahat bir ruh haline kavuşmayı kim istemez ki? Ama çalışamadan da hayat gitmiyor. Çalışma hayatının verdiği stresi mecbur şehirleşmenin stres yaratan nedenleri arasında halletmek durumundayız. Bunun neler yapabiliriz peki?saglik

  1. Her zaman beslenmemize dikkat gösterirsek, daha iyi bir ruh haliyle güne başlamanın hazzını yaşayabiliriz. Bunun için bir bardak suya bir tatlı kaşığı limon koyun. Daha sonra afiyetle için. Bu sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlayacak. Bu şekilde formda da kalabilirsiniz.
  2. Sabah uyandıktan sonra hemen 5 dakika egzersiz hareketleri yapmanız, negatif enerjinizi salmanıza yardımcı olacak. Bu şekilde zihninizi de güne hazırlamış olacaksınız.
  3. Sabah kahvaltısını mutlaka yapın. En önemli öğün ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Sonraki öğünlerde ise abartıya kaçmamanız gerekli. Daha hafif tercihler yaparak, öğlen ve akşam yemeklerinizi yiyin.
  4. Vücudumuzun büyük bir kısmının su olduğunu unutmayın. Bu nedenle her zaman ara ara su için. Hazımsızlık problemi olanlar için de gün içersinde su tüketmek, şifa mesabesinde bir uygulama olur.
  5. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama sakız çiğnemeyi bırakmanız gerekir. Gerçi iş yerinde kimse sakız çiğnemez ama işten sonra bunu yapıyor olabilirsiniz. Benim tavsiyem sakızı bırakmanız. Çünkü sakızla beraber hava midemize dolar. Şekerin içerisinde ki alkol ise, şişkinliğe sebep olur. Bu rahatsızlıkların başlaması anlamına geliyor.
  6. Uyku ihtiyacınızı iyice giderin. Bazı kimseler 8 saatten fazla uyumayı doğru bulmasa da, ara ara daha fazla uyumayı kendinize armağan olarak sunun. Tabi bu uykuyu sevmiyorsanız yapacağınız bir durum. Ama uykunuzu alamıyorsanız bu durum sindirim sisteminizin rahatsızlanmasına sebep olacak. Dikkatsizliğe, yorgunluğa neden olarak, iş hayatınızı kötü etkileyecek.

Bir Cevap Yazın