Kaşlarınızı gürleştirmek ister misiniz?

kaşKaşlarınızın gür olması halinde, yüzünüzde kaşlarınız daha belirgin hale gelir. Böyle gür kaşlara sahip olmanız demek, kaşlarınızın güzelliğin aynası haline gelmesi demektir. Özellikle kaşları yeterince gür olmayan kişiler, bu durumu sorun haline getirebilir. Ancak buna çare olabilirsiniz. Kaşlarınızın daha gür olması ve kaşlardaki kıl köklerinin güçlenmesini sağlamak için, onları dışarıdan desteklemeniz size yardımcı olabilir. Kaş gürleştirme için kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz, bitkisel çözüm önerilerine başvurabilirsiniz.

Kaş gürleştirme için uygulayabileceğiniz bitkisel tarif

Bunun için özellikle kıl köklerini güçlendirecek olan sarımsaktan yardım alabilirsiniz. Sarımsak pek çok sağlık sorununda olduğu gibi, kaşlarınız içinde size yardımcı olabilir. Bu tarifle oldukça basit olan uygulamayı sizlerde evinizde kendiniz yapabilir ve gür kaşlara sahip olabilirsiniz. Kadınların hemen hepsi seyrek kaşlardan kendileri de hoşlanmaz. Fakat bilmeleri gerekir ki, her şeyin olduğu gibi bununda doğal yollardan bir çaresi var. Kaşların böyle seyrek görünümden kurtulabilmesi için en etkili tedavi yolu olarak görülen sarımsağın, çoğunlukla cilde sürülerek uygulanması tavsiye edilir. Fakat sarımsağın kokusundan rahatsız olanlar bunu genellikle uygulamayı ihmal eder. Birkaç kez uygulayıp, ardından bunu bırakırlar. Sizlere tavsiye edeceğimiz bu karışımla sarımsağın kendi kokusundan çok etkilenmeden, kaşlarınızı gürleştirecek güzel bir uygulama yapacaksınız. Bunun haftada 3 kez farklı günlerde kaşlarınıza uygulamanız yeterli olacak. Bu karışımı hazırlamak için size gerekli olanlar ise;

  • 1 diş sarımsak
  • 1 çay kaşığı çam balı
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Karışımı hazırlayabilmek için, ilk olarak sarımsağı ince bir şekilde kıyın. Arzu ederseniz bunu rendeleyebilirsiniz. Sarımsağın içerisine badem yağı ve çam balını ilave edin ve bunları iyice karıştırın. Bundan sonra karışımı bir kâsenin içinde bir gün kadar bekletin. Bir sonraki gün bunu kulak temizleme pamuğuyla kaşlarınıza azar azar sürün. Sadece bunun gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Eğer gözlere kaçırırsanız, gözlerinizi yakacak bir karışımdır. Bu karışımı gün içinde 2 kez uygulayın. Kısa süre içinde kaşlarınızda olan gürlüğü sizler bile fark edecek duruma geleceksiniz.

Kaş gürleştirmeyi isteyenler için en iyi bitkisel ürün sarımsaktır. Sarımsağın bu etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle kıl köklerinin beslenmesine yardımcı olan sarımsak, bilinçli kullanıldığında kaşlarınızı da istediğiniz şekilde gürleştirir.

Bir Cevap Yazın