Kadınları etkilemenin en kısa yolu nedir?

flirtDünya var olduğu sürece var olacak, hiç bitmeyecek ilişki türlerinden biridir kadın-erkek ilişkisi. Doğanın kanunları gereğince birbirlerine çekim duyan bu iki cins, çoğu zaman bu çekime direnmek durumunda kalırlar, zira karşı tarafı etkileyememe, reddedilme korkusu içe kapanıp çekime karşı durmayı da beraberinde getirebilmektedir.

Modern çağın ritüelleri içinde yer alan feminist başkaldırışların etkisi ile biraz olsun bozulsa da hala geçerli olduğuna inandığımız bir kanaat vardır ki, o da, “erkek teklif eder; yani ilk adımı erkek atar” şeklindedir.

İlk adımı atabilmek çoğu zaman erkekler için kolay olmaz. Kadınlar, etkilenseler bile etkilendiklerini gizleme eğilimden olduklarından çoğu zaman, erkeğe ilk adımı atacak özgüveni veremeyebilmektedirler. 

 Kadınları etkilemenin en kısa yolu nedir? Kadınları etkilediğinizi nasıl anlarsınız?

Öncelikle, hiç şaşmaz kural, aşırı ilgili olmamaktır. Nasıl ki erkekler zor kadından hoşlanır, kadınlar da öyledir. Herkesin elde edebileceği birinin ilgisini çekiyor olmak, kulağa da zaten çok cezbedici gelmemektedir. Ancak bunun dozu iyi ayarlanmalıdır, kadınların çoğu erkek için mücadele etmeyi sevmez. Ümit olmadığını düşünüyorsa, başka sulara yelken açması muhtemeldir. Bu sebeple ilginiz olduğunu belli edin, ancak ilginizle sıkmayın.

İlginizin karşılık bulduğunu nasıl anlayacaksınız? Kadınların hemen hemen hepsi için geçerli ilk ipucu göz temasıdır. Sizinle direkt ya da kaçamak göz teaması kuran, kurma gayretinde olan kadın etki sahanıza girdi demektir. Bu göz temaslarına siz de sıkmadan, tacize vardırmadan muhakkak yanıt vermelisiniz.

Diyalog halinde olma noktasına gelinmişse, siz siz olun, çok konuşmayın! Bırakın karşı taraf konuşsun! Bu arada siz hem cool bir görüntü vererek bir artı puan topluyor, hem de karşı tarafın sözlerinden yeni ipuçları topluyor olursunuz. Dinleyici rolünü de abartmamak lazımdır, sohbete yerinde ve zamanında, karşı tarafı iyi bir şekilde dinlediğinizi ispatlarcasına katılmanız önemlidir. “Nerede kalmıştık?” tuzağına yakalandığınızda sihirli anahtar en son söylenen sözü anımsatmaktır.

Kadınlar zordur ama imkansız değildir. En güçlü görüntüye sahip kadın bile samimi bir ilgiye kayıtsız kalamaz. Yeter ki dürüst, samimi, empatik olduğunuza dair işaretleri verebiliyor olun.

Bir Cevap Yazın