Kaban seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Kış mevsiminde her yaştan insanlar daha çok sıcak tutan kıyafet arayışı içine girmektedir. Bilhassa kış aylarının soğuğundan korunmak isteyen bayanların ilk tercihi kaban modelleri olmaktadır. Markalar, bu nedenle bayanlara özel birbirinden şık kaban tasarımları hazırlamaktadır. Her türlü kıyafetin üstüne giyilebilecek bayan kabanlar vitrinlerdeki yerlerini almaktadır. İster iş, ister günlük hayatta olsun, bayanlar devamlı olarak şık tasarımları tercih etmektedir. Değişik renklerde ve modellerde tasarlanan kabanlar, kış aylarındaki modanın başlıca tasarımları arasında olmaktadır.
mmm
Bilhassa bayanlar için en önemli ve zor alışverişlerden biri hiç şüphe yok ki manto veya kaban alışverişidir. Fiyatının yüksek olması bir tarafa bırakılıp, soğuk günlerde üzerinizden çıkarmayacağınızı da dikkate alırsanız her zaman giyebileceğiniz bir parça olmasında fayda vardır. Çünkü kaban sadece bir yıllık planlanarak alınan bir kıyafet değildir. Uzun yıllar giyebileceğinizi de hesaba katarsanız kaliteli bir kumaşı tercih etmeniz akılcı olacaktır. Modeli de hem size yakışmalı ve hem de içinde rahat etmelisiniz. Diz altında biten uzun mantolar, daha çok orta yaş üstü bayanların tercih ettiği modellerdir. Diz üstü olan kısa modeller daha modern ve genç bir giyim tarzı olarak görülmektedir. Daha şık görüneceğinden dolayı bu modelleri deneyebilirsiniz. Eğer boyunuz çok fazla uzunsa diz altı paltoları tercih etmenizde doğru bir tercih olacaktır. Ancak eğer boyunuz kısa ise kesinlikle diz altı modellerden mutlaka kaçınmanız gerekir, çünkü bunlar sizi çok daha kısa gösterecektir.

Kışlık pardösü, kaban veya mont alırken ilk olarak kumaş seçimlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Örneğin yünlü kumaşlardan ya da kaşe kumaşlarda hazırlanmış bir pardesü tercih etmek akılcı bir karadır.

Kaşe tarzı kumaşların çok kalın kaban tarzı olanlarını değil biraz daha ince kaşe kumaşlardan hazırlanmış olan pardösü veya kabanları tercih etmeniz daha güzel gösterecektir. Ayrıca deri bir pardösüde doğru bir tercih olacaktır ancak yılın modası olan deri ve kumaş kombinasyonlarında bir pardösü sizi daha hoş ve etkileyici gösterecektir.

Kışlık pardösü modellerinde daha çok kış renkleri yani siyah ile başlayıp lacivert, kahve, bordo diye devam eden renk paletinde renkler mevcuttur. Ama yalnızca bu renklere yönelmek yerine daha açık tonlarda kırmızı, saks mavisi(popüler renk 2014), krem, oranj ve vizyon gibi renklerde pardösü ve kabanlarda çok yakışacaktır.

Kilolu bir bayanların çok fazla kalın kumaşlar yerine daha ince ve zarif gösterecek pardösüleri tercih etmeleri gerekmektedir. Deri ve kumaş kombinasyonu pardösüler kadar metal ve düğme aksesuarlı pardösü modelleri de bu yıl oldukça moda yerli yerinde kullanılmış aksesuarları olan bir pardösü seçerseniz asil bir görüntü elde edilmiş olacaktır.

Herkesin kendine göre bit tarz tercihi vardır. Ancak gündelik giyimlerde spor tarzlar daha çok ön plana çıkmaktadır. Pufuduk montlar, spor tarzını tercih edenler için en doğru seçimdir. Hem de bu montlar insanları soğuktan çok daha iyi koruyorlar. Ama bu tarz montların bayanları kilolu gösterdiği de unutulmamalıdır. İnce elyaşı olanlar veya kaz tüyü olanlar, daha ince durduğu ve kabarık durmadığı için çok daha doğru tercih olacaktır. Yeni sezonda bu tür montların birçok modeli karşımıza çıktığı için alternatifiniz oldukça fazladır. Uzun modelleri de tercih ederken bilhassa içindeki dolgu maddesine dikkat etmek gerekmektedir. Kaz tüyü olanlar daha ince duracağı gibi çok da hafif olacaktır. Ayrıca belinize kemer takarak kullandığınız zaman bu spor görünümlü montları feminenleştirmek çok kolaydır.

Bir Cevap Yazın