Iwatch nedir?

iwatchIwatch; özellikle telefon modelleri başta olmak üzere, tablet bilgisayar, PC, vb. ürünleri ile gönülleri fetheden, ciddi satış başarılarına ulaşan Apple firmasının yeni dönemde satışa girmesi beklenen akıllı telefon özelliği taşıyan kol saatinin adıdır.

Henüz geliştirilme aşamasında olan ürüne dair fısıltı gazetesi çalışmalarına başladı. 100 kişilik bir ekibin bu ürünün geliştirimesine sevkedildiği bilgisi açığa çıkarken, ürünün tam olarak hangi özellikleri taşıyacağı merak konusu oldu.

Iwatch, sıradan bir kol saati değil, akıllı telefon özellikleri de taşıyan bir teknolojik ürün olacaktır. Herhangi bir telefon gibi SIM kart ile kısa mesaj ve sesli görüşme hizmetlerini sunacaktır. Radyo, Bluetooth, 3G, 4G gibi teknolojileri destekleyeceği tahmin edilen Iwatch hakkında en büyük merak konusu, Apple ürünlerinin genelinde yaşanan pil sıkıntısının bu üründe yaşanıp yaşanmayacağı şeklindedir. Zira, “Iphone” adı ile sunulan telefon ürünlerine yönelik tüketicilerden gelen en büyük şikayet şarjın tükenme hızının çok yüksek olmasıdır.

Iwatch, telefon ve kol saati özelliklerinin dışında, tansiyon ölçme, adım ölçme gibi özellikleri de taşıyacaktır. Yürüme halinde yürüme hızının ne olduğu, mesafenin ne kadar olduğu gibi bilgileri de ilaveten kullanıcıların hizmetine sunacaktır. Bu özelliği ile de Iwatch radyasyon, vb. nedenlerden ötürü sağlık açısından yoğun eleştiri alan teknolojik ürünlere de bir anlamda nefes aldıracak gibi duruyor.

NFC adı verilen Yakın Alan İletişim Teknlojisi sayesinde, Iwatch ile kredi kartı bilgileriniz olmaksızın satın alma gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Film, müzük gibi medya ürünlerinin indirilebilmesi söz konusu olacaktır.

“Siri” adı verilen uygulama ile de Iwatch sesli komutlarla da kullanılabilen, yönlendirilebilen bir teknolojik ürün olacaktır.

Tüm bu detaylar şimdilik fısıltı gazetesinin çıktılarıdır. Firmadan henüz resmi açıklama yapılmamıştır. Ancak, Apple firmasının tüm ürünleri gibi Iwatch’un da kullanıcılar tarafından yoğun ilgi göreceği tahmin edilmektedir.

Bir Cevap Yazın