HTC One’ın özellikleri nelerdir? – İnceleme

HTC satışlarda Samsung ve Apple’ın gerisine düştü. Yeni telefonu HTC One ile yeniden canlanmaya başladı. İncelememizde bahsettiğimiz özellikleri daha önce Londra’nın ürün tanıtımında anlatılmıştı. Biz de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. İncelemeye başlayalım.

htc-one-inceleme

İlk izlenimlerime göre telefon her açıdan yılın en iddialı telefonlarından. İlk bakışta; HTC One ile Xperia Z’yi karşılaştırırsak One‘ın köşeleri daha yumuşak. Xperia Z’nin ise çok sert bir imajı var.

HTC One‘ın ekranı beni oldukça etkiledi. One Full HD 1920X1080 çözünürlüğünde 4.7 inç boyutunda bir ekrana sahip. Renkleri ve gölgeleri çok canlı görebiliyoruz. Dokunmatiği oldukça duyarlı bir telefon.

Telefonun Web’deki performansı harika! HTC One’daki 1.7GHz işlemci sayesinde hız konusunda hiçbir sorun yaşamıyoruz.

HTC performansı böyle olan bir telefonun bataryasını da düşünmüştür tabi. One 2300 mAh bataryası sayesinde tam parlaklıkta 7-8 saat video oynatabiliyor.

HTC One’ın kamerası pikselini duyduklarında insanlarda olumsuz bir düşünce bırakabiliyor,fakat aldığı görüntülerin kalitesi birçok telefonu ezip geçiyor. Kamerası 4 megapiksellik bir değere sahip olsa da mükemmel kareler alabiliyoruz. Kesinlikle megapikseline aldanmamak lazım.

HTC One‘ın ağırlığı 143 gram ve çok ince. Tasarımı oldukça şık duruyor. One’ın 32GB ve 64GB dahili hafıza seçenekleri var. Hafıza kartı desteği bulunmuyor, zaten hafıza kartına gerek kalmıyor.

Telefonda bulunan HTC ZOE uygulaması sayesinde görüntüleri montajlayıp düzenleyebiliyor ve sosyal paylaşım ağlarında paylaşabiliyoruz.

HTC-oneHTC One‘da çok önemli bir özellik olan HTC Sense Voice özelliği bulunuyor. Bu özelliği sayesinde konuşma yaparken dışarıdaki gürültüyü karşı tarafa iletmiyor.

HTC One‘ın üst ve alt kısmındaki hoparlörler sayesinde sesi diğer telefonlara göre daha kaliteli çıkıyor.

One’ın Android versiyonu 4.1 fakat yeni güncellemeyle birlikte 4.2.2’ye yükselecek. HTC One‘ın performansı Android için uyumlu hale getirilmiş. Bu zamanlar Windows Phone 8 işletim sistemi Android ile büyük rekabet içerisinde. Telefon dünyası 2’ye ayrılmış durumda. Android geniş uygulama yelpazesi ile daha oturmuş bir işletim sistemi. Windows Phone’lar ise gelecek için umut veriyor.

HTC One ve Sony Xperia Z kamera karşılaştırmasında az ışıklı ortamda One’ın çok daha iyi kareler aldığı söylenebilir, fakat aydınlık bir ortamda Xperia Z’nin kamerası daha çok ayrıntı alıyor ve renkler daha iyi gözüküyor. Günümüz şartlarında ikisi de çok iyi kameralara sahip.

Eğer aile ve arkadaşlarınızla her ortamda fotoğraf çekmek istiyorsanız HTC One‘ı, tatilde manzara fotoğrafları almak istiyorsanız Xperia Z’yi tavsiye ederim.

TEKNİK ÖZELLİKLER

  • İŞLETİM SİSTEMİ : Android 4.1 (JellyBean)
  • TELEFON BOYUTLARI : 137X68X9 milimetre
  • TELEFON AĞIRLIĞI : 143 gram
  • TELEFON HAFIZASI : 32 / 64 GB
  • MİCROSOFT OFFİCE UYUMLULUĞU : Var
  • KAMERA : 4.1 megapiksel
  • EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ : 1920X1080
  • EKRAN BOYUTU : 4.7 inç
  • GPS : Var 
  • Aksesuarlar : Veri Kablosu, Kulaklık, Şarj cihazı

Sonuç olarak HTC One bu yıla damgasını vuracak bir telefon. Özelliklerini elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. İncelememizi burada bitiriyoruz. Takipte Kalın…

Bir Cevap Yazın