HP Slate 7’nin özellikleri nelerdir? – İnceleme

Bu yazımızda HP Slate 7 tabletini inceleyeceğiz. Elimden geldiği kadar Slate 7’nin özelliklerini aktarmaya çalışacağım. İncelememize başlayalım.

 HP için tablet pc işi pek iyi gitmemişti. Slate 7 ile şansını yeniden deniyor. Göze çarpan ilk yenilik işletim sistemi. Slate 7 Android işletim sistemini kullanıyor.

slate

HP Slate 7‘nin gövdesi sağlam bir alüminyum ile kaplı. Tasarım olarak çok hoş duruyor. Slate 7 alüminyumdan dolayı ele biraz ağır gelse de sağlamlık hissi veriyor. Fiziksel darbelere karşı oldukça dayanıklı bir tablet pc. Gövdesi oval köşelere sahip ve el rahatlığını sağlıyor. Gövdenin renkleri oldukça canlı duruyor. Tasarım hoşumuza gitti.

Slate 7’nin iyi bir donanımı var. 1GB RAM ve 1.6GHz işlemciye sahip. 3D uygulamaları sorunsuz çalıştırabilecek düzeyde. İşletim sistemini sorunsuz çalıştırması için de yeterli düzeyde.

Slate 7 1024X600 çözünürlüğünde ve 7 inç boyutunda bir LCD ekrana sahip. Açıkçası ekran çözünürlüğü yeterli değil. Daha iyi olabilirdi. Dokunmatik yönü iyi görünüyor.

HP Slate 7’nin kamerası 3 megapiksel. Arkada ve ön tarafta olmak üzere iki adet kamera var. Kameranın pek iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Slate 7’nin kamerasından fazla bir şey beklemeyin. Fotoğraf ve video çekiminde profesyonel kareler beklemiyorsanız yeterli gelecektir.

HP Slate 7’nin batarya dayanma süresi ortalamanın altında diyebilirim. Bunu da yüksek performansına bağlıyorum. Ekran parlaklığı düşürülerek tasarruf yapılabilir.

Slate 7 uygulama çalıştırma yönünden oldukça başarılı. 7 inçlik ekranı sayesinde oyun oynamanın zevkine varabilirsiniz.

Teknik Özellikleri
Ram : 1 Gb
İşlemci : Arm Cortex A9
İşlemci Hızı : 1.6ghz
Tablet Ağırlığı : 370 G
Tablet Boyutu : 197x116x11 Mm
Ekran Çözünürlüğü : 1024×600
Ekran Boyutu : 4 İnç
Bluetooth : Var
İşletim Sistemi : Android 4.1
Hafıza Kartı Desteği: Microsd
Wi-Fi : Mevcut
Ses Girişi : 3.5mm Ses Giriş

HP Slate 7‘nin özellikleri bu şekilde. İncelememizin sonuna geldik. Sorularınız varsa yorum bölümünden iletebilirsiniz. Takipte kalın.

Bir Cevap Yazın