Google Adwords reklamlarında nelere dikkat etmeli?

Çağın en önemli pazarlama mecralarından birisi internettir. İnternetten pazarlama dendiği zaman ise akla gelen en önemli sistem Adwords reklam ağıdır. Bu sistemi kullanmak suretiyle kısa sürede sitesinin trafiğini arttıran ve sattığı ürün ya da hizmetten daha fazla gelir elde eden kişilerin hikayelerini internet üzerinden bulmanız mümkün. Hedef kitleye daha çabuk ulaşmayı sağlayan bu reklam ağı, aynı zamanda odaklı bir reklam imkanı da sunduğundan geri bildirimlerin fazla olmasını sağlıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken notalar var.images

Adwords sistemine reklam verecek biri, ya arama ağı reklamı ya da görüntülü arama ağı reklamı sistemlerini kullanır. İkisini de kullanması, ayrıca tablet ve mobil odaklı ayrı ayrı reklamlar hazırlaması mümkün. Biz gelelim bu reklamların başarılı olması için gereken kısma…

  1. Öncelikle iyi bir anahtar kelime çalışması yapılması önemli. Ürününüzü veya hizmetinizi, sitenizi tanıtan anahtar kelimeleri araştırmanız lazım. Bunun için keyword tool aracı, Google firmasının sunduğu önemli bir hizmet. Sizin firmanıza veya ürün, hizmetinize müşteriler Google üzerinden ulaşmak adına ne yazıyorlar? Bunları tespit ederek, reklam metni hazırlanmalı.
  2. Belirlenen anahtar kelime, başlıkta mutlaka geçmeli. Başlıkta kullanılan anahtar kelimenin metin içerisinde ikinci kez geçmesi, geri bildirimleri azaltıyor. Yani tıklamaları aşağı çekiyor. Bazı kişiler, metin içerisinde de geçmesi gerektiğini söylese de, adres gezgini tarafından yapılan incelemeler, bunun doğru olmadığını kanıtladı. O zaman başlıkta kullanılan anahtar kelimenin, metinde geçmemesine dikkat edin. Daha fazla bilgi vermek için bu önemli.
  3. Başlıklarda kullanılacak menin call to action olması önemli. Harekete geçirici, alın, inceleyin, kaçırmayın gibi kelimelerin kullanılması, tıklama oranlarını arttırıyor. Ayrıca geri bildirimlere olumlu bir etki yaratıyor.
  4. Adword reklamlarında önemli olanın anahtar kelime olduğunu gözden çıkarmayın. Metini bilgilendirici şekilde olabildiğince hazırlayın.

Bir Cevap Yazın