Göbek yağlarından kurtulmanın etkili yolu nedir?

Yaza doğru girilirken elbiselerinde artık incelmesi, dolayısıyla kilolu kişilerin görünümlerinden rahatsız olmaları, biran önce kilo vermelerini gerekli kılıyor. Bunun için bolca spor yapmak, egzersiz yapmak çok uygun bir yöntem olsa da, eğer sporun akabinde yediklerinizle kiloları yakmaya yardımcı olamıyorsanız, sanırım boşa efor sarf etmişsinizdir. Bu anlamda sizlere göbek bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için egzersiz sonrasında hangi gıdaları tüketmeniz gerekeceğinden bahsedeceğim. Böylece egzersizlerinizin de daha etkili olmasını sağlamış olacaksınız.besinler21

  1. Soğuk patates: Soğuk olan patates içerisindeki lif oranı, sıcak olana göre daha fazladır. Biliyorsunuz bu lifler insandaki açlık hissini bastırıyor. Bu nedenle soğuk patates yediğinizde daha az yemek yersiniz. Bu da daha az kalori anlamına geliyor. Bununla da kalmıyor soğuk patates içerisinde minarelerin daha fazla olması, kilolarınızı yakmanıza artı bir destek sağlıyor.
  2. Elma sirkesi: Sirkeyle aranız nasıldır bilemem ama sirkenin yağlarla olan arası hiç iyi değil. Yani ortak bir düşmanınız var. Bu nedenle sirkeyle dost olmanız gerekiyor. En azından salatalarda bolca sirke kullanmanız, yağ depolamasına karşı engel olan sirkenin, ayrıca yağlarınızı yakmasına neden olabilirsiniz.
  3. Aspir yağ: Eğer sirkeyi sevmiyorsanız, aspir yağını mutlaka salatalarda kullanın. Böylece sirkenin yaptığı müthiş yağ yakma ve yağ depolamaya müsaade etmeyen yapısından, sirke sevmeyenlerde faydalanmış olacak. Bunun için sirke yerine salatalar da aspir yağı kullanmanız yeterlidir.
  4. Siyah fasulye: Yemeği çok güzel olan bu baklagil, lif bakımından zengin bir içeriğe sahip. Buda açlık hissinizi kıracağı gibi, ayrıca siyah fasulyenin yağ yakıcı ve yağın depolanmasına izin vermeyen özelliği, yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak güzel bir gıda önerisidir.
  5. Armut: En güzel meyvelerden birisi olan armut, bol sulu ve mineral bakımından zengin ve kalori bakımından düşük bir içeriğe sahip. Lif deposu sayesinde açlık hissinizi kırar. Aynı zamanda içinde bulunan antioksidanlar, göbek bölgesi yağlarına düşmandır.

Bir Cevap Yazın