Girişimcilerin verimli iş çıkarması için ne yapması gerekir?

Bunca zamandır belki de 12 saat veya 14 saat çalışmanın başarılı ve verimli olmak için yeterli olduğunu düşünüyordunuz. Ancak, Toronto Üniversitesinde yapılan araştırmalar bunun böyle olmadığını gösterdi. Eğer verimli işler ortaya koymak istiyor ve müşterilerinizden olumlu bildirim gelmesini diliyorsanız, yapmanız gereken her 52 dakikalık çalışmanın ardından yaklaşık olarak 17 dakika ara vermek olmalı.iş-dünyasında-çalışma-izni

Toronto Üniversitesindeki öğretim görevlileri tarafından iki grup arasında gerçekleşen çalışmalarda, bir grup aralıksız olarak 12 saat çalışıyor. Diğer grupsa tam tersi bir şekilde aralıklı olarak 12 saat çalışıyorlar. Çalışma saatleri sonunda iki grubun yapmış olduğu isler inceleniyor ve ara vererek çalışma gerçekleştiren grupların daha iyi işler ortaya koydukları tespit ediliyor. Gerçekte de insanın fiziksel gücünün son noktasına geldiğinde dinlenmeden çalışmaya devam etmesi, psikolojik gücünün de tükenmesine ve verimliliğin düşmesine neden oluyor. kişinin stres altında iş yapmaya devam etmesi, işlerin savsaklanmasına neden oluyor. Bu durum saç diplerinde ağarmadan, bel, boyun ve farklı bölgelerde ağarmalara kadar sağlıksız bir durumun ortaya çıkmasına neden oluyor.

Verimli çalışmak için mutlaka ara verin!

Çalışmalarınızda belli aralar verilerek, gezilmesi veya arkadaşlarla muhabbet edilmesi vücudun dinlenmesi ve yeniden enerji kazanması açısından önemli bir durumu ifade ediyor. Bu şekilde bir çalışma süreci içerisinde yapılan işler, daha güzel ve kaliteli oluyor. Müşterilerinize iş yaparken özelikle projelerin kusursuz olmasını istiyor ve olumlu referanslar elde etmeyi diliyorsanız, fiziksel gücünüzün ve stresinizin olduğu bir anda çalışma yapmayın. Stresten kurtulmak için gezmeli ve hava almayı deneyin. Daha sonra çalışmanıza daha büyük bir enerjiyle dönün!

Bir Cevap Yazın