Fluence nasıl bir araçtır?

fluenceRenault Fluence çizgileriyle, özellikleri ve kusursuz tasarımıyla sedan grubu araçlar içinde kendine haklı bir yer edinmiştir. İlk kez 2009 yılında kullanıcılarıyla buluşmuş olan araç, 2,7 metre uzunluğunda olan aks mesafesiyle, eşsiz bir iç mekân genişliğine sahip olmakla, kendi segmentinde olan araçlarda çığır açmıştır. Renault uzmanlığının ve deneyiminin eşliğinde piyasaya sunulan araç, herkesin beğenisini kazanacak kadar etkileyici bir görünüme sahiptir.

Kendisini sürekli olarak yenilemesi, alternatif motor seçeneklerinin bulunması, işçilik kalitesi ve yeni teknolojik yenilikleriyle                dikkat çeken araçta, yokuş kalkış destek sisteminin olması, park sistemi, elektrikli park freni, hız sabitleyiciyle, multimedya ve navigasyon sistemi R-Link seçeneklerin olması kullanıcılarını cezbeden özellikler arasındadır. Araç içinde bulunan 7 inçlik ekranıyla, internet bağlantısı ve telefon görüşmesi imkânı sunan tasarımıyla, segmentinin içinde ilkleri yaşatıyor. Üstelik sesli kumandayla erişimi sağlaması, kullanıcılara trafikte giderken dikkatini yoldan ayırmadan, işlem yapabilme olanağı sağlamaktadır.

Aracın dizel ve benzinli motor seçenekleri sunması, kullanıcıların sürüş keyfini diledikleri gibi yaşamasına olanak sağlamıştır. Makyajlanmış olan yeni yüzüyle, C segmentinin sportif sedan modeli olarak ta dikkat çeken bir görünüme sahiptir. Yeni sunmuş olduğu 1,6 dizel motor seçeneği, 1,5 dizel motor seçeneği gibi yakıtın en cimrilerinden biridir. 6 ileri manuel şanzıman, 100 km/s sürate 9,8 saniyede ulaşmaktadır. Aracın öne doğru kıvrılmış olan silueti, panjur ve geniş hava girişlerinin bulunduğu tamponla birlikte iyice belirgin hale gelmiştir. 1,81 metre genişliği ve 4,6 metre uzunluğuyla, araç dev bir cüsse kazanmış. İç mekândaki mavi renkli aydınlatma oldukça şık bir görünüm sunmuş. 530 litrelik bagaj hacminin olması, tatillerin vazgeçilmez aracı olmaya adaydır. Güç ve tork özellikleri sayesinde, aracın hızlanması önemli oranda dikkat çekici hale gelmiş. Şanzımanın bu özellikleri aynı zamanda ara hızlanmalarda kullanıcısına büyük bir kolaylık sunmuş. Fluence yol tutuşu ve süspansiyonuyla konforun yaşanacağı bir dünyadır. ABS, ESP, ASR, AFU gibi üstün güvenlik donanımları, sürücü, yolcu yan hava yastıkları, aktif gergili üç noktalı olan emniyet kemerleri, Isofix bağlantılarıyla birlikte desteklenmiş. İç ve dış mekânlarında, parlak krom ve siyahın ahengi bir arada sunulmuş. Gece görüş mesafesine katkı sağlayan projeksiyon mercekler, gündüzleri LED farların kullanılması, aracın görünümüne olumlu katkıda bulunmuş. 10 farklı renk seçeneği olan araç, kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerle çekiyor. Aracın en önemli özelliği üstün sürüş teknolojisine sahip olmasıdır.

Renault kalitesinin bir eseri olan Fluence, şimdilerde 55 ülkeye pazarlanmaktadır. Joy, Touch ve Icon adlı üç farklı donanım seviyesi olan Fluence, makul fiyat seçenekleriyle de kullanıcıların tercihi olmaya devam etmeye adaydır. Yenilenen hatları sanki C segmentinden fırlayacak imajını veren Fluence, kullanıcılarına seçkinlik hissi uyandıracak kadar etkileyici bir araç. Elektrik motorlu seçeneğiyle de üretilmesi, bu aracın uzun yıllar kullanıcılar tarafından tercih edileceğinin bir habercisi olarak görülebilir. Bu araç aileler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Bir Cevap Yazın