Evliliklerin bozulmasının nedeni?

Sevdiğiniz insanları kırmak istemiyorsanız, egolarınızı bir kenara koymanız gerekir. Herkes nedense etrafındaki insanları yönetmek istiyor. Ama bunu yapayım derken, çevresindeki insanları anlamaktan mahrum kalıyor. Dolayısıyla hatalar yapıyor, yanlış konuşuyor, dostlarını ve arkadaşlarını kaybedebiliyor. Sevgilinizi de bu nedenlerden dolayı kaybetmiş olabilirsiniz. anlasmali-bosanmaSevdiğiniz kişiye sevdiğinizi söylemek, değerlerimizde takdir edilen bir davranıştır. Öncelikle kadınların ilgi bekleyen kişiler olduğunu unutmamak gerekir. Sevdiğiniz insandan erkeklerin ilgi beklemesi, ilgi göstermesi gerektiğinden önce gelirse, burada bir uyuşmazlıktan kaynaklanan sorunlar meydana gelir.

Kadın kadınlığını bırakarak peşinizde var gücüyle gezemez. Onların peşinde koruyucu ve kollayıcı olarak gezmesi gereken erkeklerdir. Ancak erkekler kadınlarla olan ilişkilerinde çok pasif duruyorlar. Nasıl olsa evlendim deyip, kadınlarını ihmal edebiliyorlar. Bu durum kadının ilgi bekleyen kişiliğine dair yapılmış bir hakaret oluyor. Evi düzenleyen, yemekleri yapan, çocuklara bakan, ütüleri, alışverişi yapan hanımların erkeklerden beklediği sadece iki kelime “seni seviyorum” ve biraz da ilgi. Bunların erkeklerde kıt bir kaynak olması halinde, evliliklerin beklenilmeyen sonuçlar doğurduğunu görüyoruz.

Boşanmalar…

Günümüzde Facebook gibi sosyal ağların yaygın olması, insanların birbiriyle olan iletişimin daha kolay bir hale gelmesi, evliliklerde meydana gelen kırılmaların daha da büyümesini tetikleyen bir platforma dönüşüyor. Gerçektende evliliklerin neden sonlandırıldığı konusuna bakıldığında, ilgisiz kalınan kadınların kendilerine ilgi gösterecek bir erkek aramaları, bir nevi aldatma eylemi içerisine girmeleri geliyor. Burada suçlu olan sadece kadınlar değil, sevdiğine teşekkür edemeyen, seni seviyorum diyemeyen ve ilgilenmeyen erkeklerdir.

O zaman erkeklerin egolarını bir kenara atarak, kendilerini kadınlarının duygularına tatmin edebilecek şekilde duygusal bir noktaya taşımaları gerekir. Romantik olmanın hem de sevdiğinize karşı romantik olmanın zarar değil, fayda sağlayacağını erkeklerin unutmaması gerekir.

 

Bir Cevap Yazın