Evliliğin bilimsel yararları nelerdir?

Herkesin hayalinde evlilik muhakkak var. Ancak yine de evliliği bekarlığa tercih etmeyecek birçok insan bulmak kolay. Şayet kendisini tek bir kıza veya erkeğe ait olarak görmeyen veya tek bir kıza veya erkeğe hayatını ilelebet adayamayacağını söyleyen kimseleri etrafınızda bu konuyu açmak suretiyle bulabilirsiniz. Ben şayet evliliğin faydaların onu iyi bir zeminde gerçekleştirebilmekle mümkün olacağını düşünen birisiyim. Maddi çıkarlar veya farklı bir takım baki olamayacak menfaatler uğruna bir kızla evlenmek, hem kendi hayatını hem de evlenecek olduğun kızın hayatını zir-ü zeber (perişan) etmen anlamına gelir. Bu sebeple manevi bir zemin üzerine evliliğin inşa edilerek, şu üç günlük dünyada ahrete faydalı bir evlilik müessesesi kurmak, fanilikten bakiliğe geçen bir evliliği tesis etmen anlamına geliyor.evlilik-buyusu-uygulama-hizmeti

Şimdi bilim adamları da evliliklerin artması amacıyla sadece maddesel bakış açısıyla dünyada tatmin olacaklarını sandıkları insanlara açıklamalarda bulunmuşlar. Bunlar ne kadar evlilik için birer gerekçe olabilir onu sizin fikri yapınız belirleyecek. Kısaca bahsedecek olursak bilim adamlarının açıklamaları şu şekilde:

Bilim adamları ruhsal açıdan yalnızlığın ilacı olarak evliliği görmüşler. Cinselliğin tatminkarlık yaratarak ruha iyi geldiğini açıklamışlar. Dolayısıyla fiziksel ve ruhsal anlamda sağlıklı kalmanın yolunu evlilikte görmüşler. Hayat arkadaşınızın yanınızda sürekli bulunması artı bir gücün hayatınıza girmesi demek olduğunu söylemişler. Özellikle aile hayatı kurmanın yani çocuklara da sahip olmanın yaşam içerisinde yalnız kalmamaya, bir takım sorumluluklarla hayatı dolu dolu yaşamaya sebep olacağını öngörmüşler.

Eğer çift maaşlı bir yuva kurulursa bu durumun maddi kazanç sağlayacağı için mutluluğa da vesile olabileceğini açıklamalarında yer vermişler. Flört döneminden evlilik sürecine geçmenin sevdiğiniz insanı her zaman yanınızda görmenizi sağlayacak ve bu çiftlere daha iyi iletişim ve etkileşim imkanı sunacak.

Bilim adamlarının yapmış olduğu açıklamalar genel hatlarıyla bu şekilde.

Bir Cevap Yazın