Erkeklerde saç ekimi nasıl yapılır?

Erkeklerde saç dökülmesini engellemek için çeşitli ilaç, bakım kremi, solisyonlar kullanılabilir. Dökülmüş olan saça ise hiçbir solüsyonun etkisi olmayacaktır. Saç dökülmesinin sonrasındaki tek tedavi yöntemi cerrahi müdahale olan; saç ekimidir. Saç ekimi, uzun yıllardır gelişim göstermektedir. Saç ekiminde iki yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler fut ve fue olarak adlandırılmaktadır. Ülkemizde en çok kullanılan yöntem, fuedir.

Saç ekiminin öncesinde doktor ve hasta, tek seans da ne kadar verim alınabileceğini, hangi bölgelerde saç ekimin gerçekleşeceği konusunda karar vermektedir. Mümkün ise hastanın kendisinden temin edilen greftler ile ekim başlamaktadır. Greft; saç telinin içinde bulunduğu parçacıktır. Hastanın kafa derisinde açılan minik kanallara, greftler yerleştirilmekte, bu işlemede saç ekimi denilmektedir. Saç ekimi, greft transferi sağlandıktan sonra saçların tutması beklenir ki, bu süre çok kısa bir zamandır. İlk ekilen saçlar dökülmekte, bıraktıkları kökler sayesinde ekilen bölgeye göre 5 ile 1.5 yıl arasında sağlıklı saçların uzaması görülmektedir. Saç ekimi profesyonel bir ekip tarafından tamamlanıp, hasta gerekli talimatlara uydu ise, saç ekiminin başarısız olması gibi bir durum söz konusu değildir.

Saç ekiminde başarı oranı, her iki yöntemle de %98 civarında seyretmektedir. Saç ekimi yapılacak bölge geniş ise, ekim seanslarının tekrarlanması gerekebilmektedir. Greftler, dökülmeyen saç bölgesinden alındıkları için hastaya uyumlu ve doğal görünümlüdür.

One thought on “Erkeklerde saç ekimi nasıl yapılır?

  • 25 Nisan 2014 tarihinde, saat 08:26
    Permalink

    Saç ekimi kendi saç telimizden mi oluyor ayrıca tedavi ne kadar sürüyor garantisi varmı

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: