Erkekler üçgen görünümlü vücuda liposaction ile sahip olabilir mi?

erkeklerdeErkeklerin bir bölümünde vücudun üst tarafında omuzlar ve göğüs bölgesinde, alt tarafında ise göbek bölgesinde yağlanmaya meyilli bir görünüm olur. Bazılarında ise, sportif faaliyetler yapılsa da, diyetle kilo verilse de jinekomasti denen erkek tipi meme büyümesiyle göbek ve bel çevresinde oluşan yağlanma oluşuyor. Böyle yağlanmada liposuction yapılarak vücut şekillendirilebilir.

Erkeklerin üçgen atletik görünüme liposuction sayesinde kavuşması sağlanabilir

Daha önceden erkekler istenmeyen yağlı görünümden kurtulmak için, bu yağların alınması, sporla birlikte kas yapılmasıyla vücut görünümlerini düzeltmeye çalışırdı. Artık liposuction uygulamasıyla yağların bir bölgeden diğerine aktarılmasıyla oluşturulan baklava karın görüntüsü elde edilebiliyor. Erkekler hayallerinde olan görünüme liposuction ile kavuşurlar. Göğüs ve bel çevresindeki yağların tamamı alınabilir. Karın bölgesindeki ara çizgilerde ve orta karın çizgisinde olan rektus kası denen karın çizgilerine liposuction uygulaması yapılır. Bu sayede bel incelir, karın kasının olduğu alana yağ eklenerek kaslı bir vücut yapısı elde edilir. Bu uygulama omuz ve kol kaslarında da yapılabilir. Bu uygulama erkeklere estetik cerrahiyle üçgen atletik görünüm sağlar. Bu işlem lazer liposuction ya da radyo frekanslı liposuction uygulaması sayesinde yapılır. Uygulamadan sonra hastalar 2 hafta ile 1 ay arasında özel bir korse giyerler. Bu işlem sporla desteklendiği takdirde, mükemmel sonuçlar alınır. İki hafta içinde vücut şekillenir ve altı ay içerisinde vücutta olan ödemler kaybolur.

Erkeklerin liposuction uygulamasına ilgisi artmaktadır

Liposuction artık kadınlar kadar erkeklerin de ilgisinin arttığı estetik uygulamalardan biridir. Erkekler daha çok karın bölgesinde ve yanlarda oluşan yağlardan rahatsız olurlar. Erkeklere yapılan liposuction uygulaması kadınlara yapılandan farklı değildir. Ameliyattan önce ve sonra aynı işlemlere tabi tutulurlar. Erkekleri etkileyen jinekomasti denen meme büyümesi için yağ aldırma ameliyatı oldukça etkili bir tedavi seçeneğidir.

Erkeklerde estetik ameliyatlarla, vücutlarının istedikleri bölgelerini tekrar şekillendirerek, bakımlı olmayı isterler. Estetik ameliyatlar içinde en fazla burun estetiği, liposuction ve saç ekimi erkeklerin rağbet ettiği operasyonlar arasındadır. Erkekleri estetik müdahalelere yönlendiren etkenler arasında;

İnsanlarda uzun yaşama ve sağlık bilincinin gelişmesinin toplumda yaşam biçimi haline gelmesi nedeniyle herkesin kendisini daha genç görmeyi istemesinden

Estetik uygulamaların artık daha başarılı bir şekilde yapılması

Tıptaki gelişmelerle birlikte, estetik girişimlerin yan etkilerinin yok denecek kadar az olması, operasyonların genellikle lokal anesteziyle yapılması gibi nedenler bulunmaktadır.

Erkeklerde liposuction en fazla hangi bölgelere yapılır?

Erkeklerde bu uygulamanın fazla yapıldığı bölgeler içinde;

  • Erkek vücudunun en sık yağlanma olan karın bölgesinde göbek deliği etrafında ve böğür denilen belin her iki tarafına
  • Erkeklerde memelerin büyümesine jinekomasti denir. Bunun oluşmasında kalıtsal etkenler, hormonlar ya da bazı ilaçlar etkili olur. Bunun sebebi tedavi edildikten sonra, meme bezi dokusu cerrahi işlemle çıkarılır ve memedeki yağlı doku liposuction ile uzaklaştırılır.

Liposuction için en uygun erkekler kimlerdir?

Yağ aldırma ameliyatında, sportif faaliyetler yapan ancak düzensiz beslenen, kilosu normal değerin üzerinde olan erkekler en uygun aday olarak kabul edilir. Erkeklerin cilt yapısı kadınlara göre kendisini daha iyi toparladığı için, karın, bel ve göğüs bölgelerindeki yağların hepsi alınabilir.

Erkeklerde göğüs küçültme için liposuction uygulaması

Erkeklerin yapısal olarak memeleri kadınlardan biraz farklıdır. Erkeklerde memelerin kadınlara göre küçük olması sadece erkeklerde olan kadınlık hormonunun az olmasındandır. Ancak bazı durumlarda erkeklerin memesinde büyüme olur. Böylece kadın memesi gibi olabilir. Jinekomasti denen bu soruna en iyi çare olarak liposuction uygulaması tercih edilir. Vücut geliştirme sporuyla uğraşan erkeklerde de buna rastlanır. Bu erkekler uyarıcı olarak yüksek miktarda erkeklik hormonu kullandıkları için, meme büyümesi görülebilir. Bu erkeklerde psikolojik sorunların yaşanmasına neden olduğundan, liposuction yaptırmaları tavsiye edilir.

Liposuction erkeklerde de kadınlar gibi aynı uygulamaları içermektedir. Çoğunlukla lazer liposuction yöntemi tercih edilerek vücuttaki bölgesel yağlar alınır. Ameliyat tamamlandıktan sonra, aynı kadınlarda olduğu gibi erkelerde belirli bir süre korse giymelidir. Çünkü yağların alındığı bölgenin bu şekilde baskı altında olması gerekir. Ancak erkekler yapılan işlemden sonra iyileşme konusunda kadınlardan daha şanslı sayılırlar. Çünkü erkeklerin cildi kadınlardan daha kalın olduğu için, ameliyatın ardından cilt adaptasyonu erkeklerde daha iyidir. Ciltlerinde ondülasyon görülme riski çok düşüktür. Kadınlarda bölgeden alınan yağ oranı daha düşük olurken, erkeklerden daha fazla yağ alınabilir.

Bir Cevap Yazın