Erkeğin ilgisini çekmek için ne yapılabilir?

ilişkilerBir erkeğin sizden hoşlanmasını ve sizinle çıkmasını sağlamak için bazı yollara başvurabilirsiniz. Yapacağınız bazı davranışlar işinizi daha kolay hale getirebilir.

Öncelikle kendiniz olun

Kimse kendisinin yanıltılmasından hoşlanmaz. Bir erkeğin ilk buluşmanızda mükemmel bir centilmen gibi görünmesine rağmen, zamanla ilişki rayına oturdukça tam farklı bir kişiliğe bürünse, kendinizi aldatılmış gibi hissederseniz. Bunun aynısı karışınızdaki erkek için de geçerlidir. Elbette herkes karşımızdaki insanı etkilemek istediğimizde biraz normalin dışında davranırız, önemli olan ince sınırın aşılmamasıdır. Yani en sevdiği bir konu hakkında konuştuğunda onu dinleyin, fakat sırf size çıkma teklif etmesi için sanki o konunun içinde doğmuşsunuz gibi de davranmayın.

En iyi fiziksel özelliğinizi ön plana çıkarın

İlk randevularda giyilmesi gereken ya da asla giyilmemesi gereken giysiler vardır. Bir erkeği etkilemek için moda olan ama size yakışmayan giysileri giymeyin. İçinde rahat ettiğiniz ve kendinize güvenmenizi sağlayan kıyafetleri tercih edin. Vücudunuzun en iyi taraflarını ortaya çıkarın. Bacaklarınız mükemmelse kısa bir etek giyin, gözleriniz güzelse rengini ortaya çıkaracak kıyafetleri tercih edin ya da belinizin inceliğini vurgulayan bir kemer takın. Kendinize güvenin ve rahat olun.

Göz teması kurun

Göz teması kişilerle ilişkilerde gerçekten önemlidir. Gözlerinizle karşınızdakine çok şeyi anlatabilirsiniz. Beğendiğiniz kişiyle arada bir göz göze gelin ve birkaç saniyede olsa göz göze bakmaya çalışın. Eğer onu size bakarken yakalarsanız, bu daha iyi olur. Göz göze geldiğiniz de birkaç saniye bekleyin ve hala gözlerini sizden çekmezse ona gülümseyin. Böylece ondan hoşlandığınızı anlar ve size yaklaşması daha kolay olur.

Gülümsemeyi ihmal etmeyin

Gülümseyen bir kadın en güçlü silahını kullanır. Beğendiğiniz kişiye rastlarsanız fırsatı kaçırmayın ve en güzel gülümsemenizi gösterin.

Açık ve belirgin sinyaller gönderin

Karşınızdaki insanın ne düşündüğünü anlamak gerçekten zordur. Bu yüzden ona yardımcı olun ve anlaşılır ve net sinyaller gönderin. Herkesin içinde aşkınızı ilan etmenize gerek yok ama ona diğerlerinden daha farklı davranın ve sinyallerinizi almasını sağlayın.

İnisiyatif kullanın

Eğer birinden hoşlanıyorsanız, onun size yaklaşmasınız beklemeyin. Onunla karşılaştığınızda ona gülümseyin ve konuşma fırsatı yakalayın.

Nelerden hoşlandığını öğrenin

Erkekler bazı konulardan konuşmayı sever. Bunlardan bazısı arabalar, spor aktiviteleri ve aksiyon filmleridir. Sizde onun nelerden hoşlandığını ve nelerden hoşlanmadığını öğrenin. Bunlar sayesinde bira sohbet ortamı yaratın. Bu ortamda kendiniz olmayı unutmayın. Sevmediğiniz bir şeyi seviyormuşsunuz gibi davranmanıza gerek yok.

Ona esprili taraflarınızı göstermeye çalışın

Erkekler espri anlayışına sahip olan kızlardan hoşlanır. Eğer espri anlayışınız varsa, bunu göstermekten çekinmeyin. Espritüel olmak hem zekânın olmasını, hem de espri anlayışının olmasını gerektirir.

Arkadaşlarınızı işe karıştırmayın

Böyle davranmak son derece çocukça bir harekettir. Bu hoşlandığınız kişinin sizden soğumasına sebep olabilir. Ortak arkadaşlarınız bile varsa, kendiniz gidip arkadaşınıza hoşlandığınız kişinin ağzını araması konusunda bir hareket yapmamanız gerekir. Bu son derece yanlış bir davranıştır.

Kendini iyi hissetmesini sağlayın

Bir erkeğin sizin yanınızda olduğunda, ne hissettiği onun sizi beğenmesine ve âşık olmasına yarayan bir etkendir. Karşınızdaki erkeği pohpohlamak, amacınıza ulaşmanızı sağlar. Yani karşınızdaki erkeğe gülüşünün ne kadar güzel olduğunu söyleyin. Fakat yaptığınız iltifatları da fazla abartmayın. Bu sefer yapmacık gibi olacaktır. Yaptıklarınızdan sonra beğendiğiniz erkek size çıkma teklif etmezse, onun sizden hoşlanmıyor olmasını da göz önünde bulundurun. Bu durumu kişisel olarak ele almayın. Siz her türlü çabayı göstermiş, her şeyi denemiş oldunuz. Karşınıza çıkacak yeni adayları değerlendirmeye alın. Nasıl olsa size de uygun bir aday bulunacaktır.

Bir Cevap Yazın