E-ticarette etkili tanıtım nasıl yapılır?

Herkes birgün e-ticaret yapmak isteyecek. Çünkü fiziksel mağazaların devri sonlanacak. Bu bakımında hale ülkemizde internet üzerinden alışveriş yapmamış kimseler olsa da, hızlı gelişen bir yapıya sahip olan ülkemizde yeni nesil girişimciler, internet üzerinden iş yapmaya odaklanıyorlar. Bunun sebebi, yeni nesilin internette eskiye göre daha aktif bir yaşam sürmesi ve işlerini internet üzerinden yapmayı ve sonlandırmayı tercih etmesi. İleride eğitimlerinde internet üzerinden alınması söz konusu olacak. Kaldı ki ABD gibi bazı ülkelerde eğitimde bu sistem ailelerin isteğine göre uygulanabiliyor.vveya-veveya-eticaret-big

E-ticarette tanıtım

İleride e-ticaret yapmak isteyeceğinizden bahsettik. Eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız, başvuracağınız işlerden ilki bu olacak. O zaman etkili bir tanıtım yapmak için kullanmanız gerekecek ilk silah, yakın çevrenize kendinizi pazarlamak olmalı. Çünkü milletimizin internet üzerinden alışveriş alışkanlıkları sorulduğundan herkes, güvenlik sorunlarından, güvenmediklerinden bahsediyor. Oysaki aynı kişilere  çevrenizdeki bir kişi e-ticaret firması kursa, o zaman internetten alışveriş yapar mısınız şeklinde olduğunda, yaparım oluyor. Siz çevrenizdeki insanlara kendinizin bir girişim gerçekleştirdiğini açıklayabilirseniz, büyümeniz daha kolay ve hızlı olur.

Sonrasında dijital pazarlama

İnternet üzerinden iş yapan her kimse, hizmet veya ürün pazarlasın pazarlamasın, dijital pzarlamanın nimetlerinden faydalanmak durumunda. Eğer yaşamak ve ayakta kalmak istiyorsa bunu yapması, kendisini için artı bir kazanım olur. Bugün dijital pazarlama konusunda uzman olan kişiler, elektronik ticarette dijital pazarlamayı planlamayan girişimlerin battıklarını haber veriyorlar. Bu durumda bir girişime başlamadan evvel, yatırım maliyetleriniz arasında mutlaka reklam ve pazarlamayı dahil etmeniz gerekiyor.

Siz siz olun sadece SEO uygulamaları denilen arama motorlarında reklamsız ön plana çıkma işine sadece odaklanarak satış yapmaya çalışmayın. Zira internet üzerinden yapılan satışların reklamlardan gelen kısmı büyük bir pastayı teşkil ediyor.

 

Bir Cevap Yazın