Düğün konseptine uygun gelinlik modeli nasıl olmalı?

gelinlikBir düğünde olmazsa olmaz unsurlar gelin ve damattır. Her ikisinin mutluluğu, onların heyecanı yoksa düğünün çok güzel olmayacağını söylemek pek te yanlış olmaz. Bir evliliğe bile zarar verebilecek unsurların başında düğün gelebilir. Bu erkek için çok önemli olmasa bile, gelin için her şeyin kusursuz olması gerekir. Evlilikten önceki süreçlerin en önemlisi ise, damatlıktan öte gelinlik seçimidir. Her genç kızın hayalini süsleyen bir gelinlik vardır. Ancak genç kızların hayallerini süsleyen bu gelinlik modellerinin yapılacak düğün konseptine uygun olması oldukça önemlidir. Düğün ve gelinlik modeli birbirini tamamlamalıdır. Hem içinde rahat etmelisiniz, hem de ortamın hakkını vermelisiniz.

Bu yüzden genç kızlar önce vücut tipini iyi tanımalıdır. Omuzların, basen ve bacakların duruşlarını iyi bilmeli ve gelinlik modeli seçimini buna uygun şekilde yapmalısınız. Hayalinizde olan düğüne uygun şekilde, hayalinizdeki gelinlik tasarımı da buna uygun olmalıdır. Gelinlik modelinden, aksesuar tarzına kadar baştan aşağı uyumlu bir görünüm elde edilmelidir. Havuz başında gerçekleşecek bir düğün ile otantik bir ortam seçilerek yapılan düğündeki gelinlik modeli birbirinden farklı olmalıdır. Gelin olmak genç kızlar açısından, bir günlüğüne olsa bile farklılık yaratabilmektir.

Düğün konseptlerine uygun gelinlik tercihleri

Kır düğünleri: Bu tarz düğünler son zamanlarda oldukça yaygın olan bir konsept haline gelmiştir. Yeşillikler arasında, uçuşan, hareketli ve hafif kumaşların dışında danteller ve tüller, organzeler oldukça şık durur. Fazla taşlı ve ağır dantelleri olan gelinlikler ortam için çok ağır duracağından tercih edilmemelidir. Kır düğünlerinde aslında en önemli etken rahatlıktır. Hotel ya da salon düğünlerinde uygun olabilecek uzun kuyruklu bir gelinlik seçimi yapılmamalıdır. Kır ortamında kendinizi rahat hissetmelisiniz.

Kır düğünlerinde saçlarınızı açık olarak ve serbest olan duvağınızı kullanabilirsiniz.  Saçlarınızı ise, kır düğününü tamamlayan çiçek gibi aksesuarlarla süslemeyi tercih edebilirsiniz. Böyle bir düğün konseptinde tüller, helenistik kumaşlarla olan tasarımlar kesinlikle tercih edilmeli. Papatya gibi kırları anımsatan aksesuarlarda gelinliği düğünle uyumlu hale getirebilirsiniz.

Kumsal ve deniz kenarı düğünleri: Böyle bir düğün konseptini tercih ederseniz, mini gelinlik modeliyle hem rahat eder, hem de düğününün konseptine uyacak bir gelin olabilirsiniz. Mini gelinlik modelleriyle ayrıca After Party modasına uyacak, düğün sonrası rahatlığıyla uyum sağlarsınız.

Salon konsepti düğünleri: Bu düğünlerde ise, gelinlik modelleri daha çok kumaş, tafta, saten, ipek, ham ipek ve ağır işlemeleri olan gelinlikler tercihiniz olabilir.

Hotellerdeki düğünler: Bu düğünler için tercih edebileceğiniz gelinlik modelleri görkemli, taşlı, eteklerinde detayları olan, uzun kuyruklar en ideal seçimler arasında olacaktır. Kabarık gelinlik modelleri ile dantel ağırlıklı olan gelinlikler bu ortama uygun olur.

Düğünün yapılacağı mekâna göre gelinlik modelini seçerken, dikkat etmeniz gereken konu sizin için en rahat tasarımı tercih etmeniz önemlidir. Düğün gününüzde bütün gözler gelinin üzerinde olacağı için, o gece kendinizi rahat hissetmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle gelinliğin tasarımı ne olursa olsun, mutlaka gelinliğin hafif olması gerektiğini dikkate alın. Bu arada gelin başı modellerine düğünden en az bir hafta önce karar vermelisiniz. Yüz şeklinize uyan, damatla boyunuza uyacak şekilde saçlarınızı yaptırmalısınız. Gelinlik için uygun aksesuar seçimi de yapmalısınız.

Bir Cevap Yazın