Çatı katı nasıl değerlendirilir?

çatı katı dekorasyonuKimilerine göre avantaj, kimilerine göre ise dezavantaj olarak görülen çatı katında oturma fikri, mekan doğru bir şekilde dekore edildiğinde oldukça avantajlıdır. Çatıların genellikle depolama alanı olarak kullanıldığı evlerin aksine, bu alanlar değerlendirilerek bir yaşama alanı haline getirilebilirler. İyi bir planlama, dekorasyon ve renk seçimi ile, çatı katında yaşamanın keyfine varabilirsiniz. Çatı katı dekorasyonunda, özellikle duvar ve tavan modellerinin önemi büyüktür. Böyle bir alanda yaşamak istiyorsanız, desenli ve dekoratif tavan modellerinden yararlanarak, mekana hareketlilik ve farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Doğal taş kaplama ya da doğal görünümlü taş kaplamalar, özellikle çatı katında yaşayanlar için ideal bir seçim olacaktır. Şömine ya da elektrikli şömine gibi detaylarla tamamlayabileceğiniz doğal taş kaplamalar, çatı katı duvarları için ideal gibi görünüyor. Çatı katları genellikle dar mekanlar olduğundan, mutfak seçiminizi Amerikan mutfak modellerinden yana kullanabilirsiniz. Onun yanı sıra, geniş koltuklar yerine, modern dekorasyonlarda sıkça tercih edilen modern köşe koltuk tasarımlarından yararlanın.

Çatı katındaki çatı eğimlerini avantaja dönüştürebilirsiniz. Bu eğimlerden yararlanarak oluşturacağınız çatı pencereleri, mekana ayrı bir ferahlık ve enerji katacak. Çatı katı dekorasyonunda, aydınlatma da oldukça önemli bir yer tutuyor. Spot ışıklar, bu tür mekanlar için doğru bir seçim olacaktır. Evlerde depolama ve fazlalık alanlar olarak görülen çatı katınızı doğru bir şekilde dekore ederek, kendiniz için ideal bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın